Клімкін попередив про можливість силової відповіді на дії Росії

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна спробує вирішити конфлікт у Керченській протоці мирним шляхом, але залишає за собою право на самозахист.

Про це він сказав на брифінгу в понеділок.

“Україна шукатиме шляхів мирного врегулювання спору, як це передбачено статтею 33 статуту ООН, але, безумовно, зберігає за собою можливість застосування права на самозахист, як це визначено у статті 51 статуту Організації Об’єднаних Націй”, – наголосив Клімкін.

За його словами, Україна зараз спілкується з усіма західними партнерами, щоб ті задіяли “усі заходи і важелі” з метою звільнення українських моряків і суден.

“Хочу підкреслити, що відповідно до міжнародного права статус захоплених екіпажів має розглядатися відповідно до Женевської конвенції 49-го року. Тому наші моряки є військовополоненими”, – зауважив міністр.

Присутній на брифінгу командувач ВМС України Ігор Воронченко повідомив, що військові сили для відповіді на агресію в України “безперечно є”.

“У нас немає такого потенціалу кораубельного складу, тому що основний корабельний склад залишився в анексованому Криму, але є потужні берегові війська, потужна морська піхота, яка спроможна відбити напад з морського напрямку при проведенні військово-десантної операції”, – розповів він.

Клімкін у свою чергу розповів, які міжнародні закони порушила РФ у Керченській протоці.

За його словами, своїми діями Росія порушила усі базові норми міжнародного права, зокрема 2 статтю Статуту ООН. Вона узурпувала суверенні права України, гарантованих цією статтею.

Голова МЗС наголосив, що РФ також порушила міжнародні закони судноплавства, статей 38 і 44 Конвенції ООН з морського права.

“Ця конвенція дуже чітко і суворо забороняє перешкоджати мирному транзиту Керченською протокою”, – заявив він.

Українська правда

Поділитися в соціальних мережах