У Шостці стабілізувалась ситуація з COVID-19
«ЕкоТехноАрт»: на Сумщині діти створили творчі вироби зі старих речейФОТО
Вогнеборці ліквідували пожежу на Буринщині
Сумські хокеїстки перемогли турків
Минулорічний чемпіон Сумщини з футболу вже не гратиме в чемпіонаті області
На Сумщині автомобіль злетів у кювет (фото)
Сумська студентка отримала ліцензію на Олімпіаду
На Сумщині викрили групу компаній в ухиленні від сплати податку на 8 млн гривень
На Сумщині вакциною Pfizer щепили 78 пацієнтів психоневрологічного диспансеруФОТО
За тиждень на Сумщині зареєстрували 3467 небезпечних подій
Сумчани вибороли медаль чемпіонату України з флорболу
На Роменщині рятували літню жінку
За добу на Сумщині двічі ліквідовували загоряння в житлових будинках (відео)
За тиждень на Сумщині підірвали 21 боєприпас
Винесли вирок жителю Сумщини, причетному до 22 злочинів
Збили двох пішоходів: Подробиці вечірньої ДТП у центрі Сум (відео)
14-річний хлопець із Сумщини потрапив до лікарні з алкогольним отруєнням
За тиждень у Сумах додалося 79 офіційно безробітних
На трасі “Київ-Суми” сталася ДТП: четверо постраждалихФОТО
З початку року на Сумщині усиновили 12 дітей
У Сумах родинне застілля закінчилося різаниною
У центрі Сум мітингуючих підприємців потіснили мітингуючі енергетики
Сумчани перемогли тур чемпіонату України з пляжного волейболу
Сумський ЦНАП призупинив роботу
У мерії Сум готуються до наступу російських військ
НА СУМЩИНІ – ДТП ІЗ ТРАВМОВАНИМ
У Сумах знову мітингують підприємці
У Сумах скликають сесію обласної ради
На Сумщині взяли під варту молодика, який зарізав рідну матір ножем
Мер Сум знову пригрозив безмасочникам

У Сумах на висвітлення діяльності міської влади витратять найбільше в Україні

37,05 млн гривень планують витратити з обласних і міських бюджетів на висвітлення діяльності місцевої влади у 20 регіонах у 2021 році. Водночас найбільше грошей на свій піар планують витратити з обласних і міських бюджетів Сум, Маріуполя і неокупованої території Донецької області, а також Херсона і Полтави.

Такими є результати дослідження, що проведено ГО “Інститут масової інформації” у 20 регіонах України в березні цього року *.

Дослідження проведено на основі інформації, отриманої через запити регіональних представників ІМІ, аналіз цільових бюджетних програм, а також проведених тендерів / конкурсів та інших даних, отриманих з відкритих джерел. 

Водночас 11 із 60 ОДА, міських та обласних рад не надали або відтермінували відповіді на запити. Так, з порушенням законодавства не надали відповіді на запити Дніпропетровська обласна державна адміністрація, Дніпровська міська рада, Кропивницька обласна державна адміністрація, Кропивницька обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Харківська міська рада. Відтермінували відповіді Донецька обласна адміністрація, Полтавська обласна рада, Миколаївська міська рада, Тернопільська міська рада, Запорізька міська рада. ІМІ планує подати заяви та повідомлення у визначеному законодавством порядку для притягнення до юридичної відповідальності осіб, які, порушуючи вимоги Закону України “Про доступ до публічної інформації”, не задовольнили запит у визначений законом строк.

Хто витрачає найбільше

 • У Сумах з обласного і міського бюджетів на висвітлення діяльності влади у 2021 році планують виділити 4,6 млн грн.
 • У Маріуполі (неокуповані території Донецької області) – 3,65 млн грн.
 • У Херсоні – 3,26 млн грн, у Полтаві – 3 млн грн.

Хто витрачає найменше

 • З обласних та міських бюджетів Львова планують витратити 199,8 тис. грн.
 • З обласних та міських бюджетів Черкас – 99,4 тис. грн.
 • Цікаво, що найбільше витрат на висвітлення діяльності влади виділяють саме з місцевих бюджетів – 16,8 млн грн. А на висвітлення діяльності обласних рад планують витратити менше – 14,9 млн грн, і ще менше на облдержадміністрації – 9,7 млн грн (з розрахунку, що з них 4,353 млн грн – заплановані спільні витрати на  висвітлення діяльності для ОДА та обласних рад).
  • Найбільше витрат на висвітлення діяльності ОДА заплановано в Херсоні (голова ОДА Сергій Козир) – 2,8 млн грн (спільні витрати на висвітлення діяльності для ОДА та обласної ради), Полтаві (1,858 млн грн, голова ОДА Олег Синєгубов) і Чернігові (848 тис. грн, спільні витрати на висвітлення діяльності для ОДА та обласної ради, голова ОДА Анна Коваленко). Не заплановано витрат на висвітлення діяльності ОДА в обласних бюджетах Львова, Волині, Миколаєва, Одеси, Харкова, Черкас.
  • Водночас найбільше витрат з обласного бюджету на висвітлення діяльності обласних рад також припадає на Херсон – 2,8 млн грн (спільні витрати на висвітлення діяльності для ОДА та обласної ради), Дніпро (2 млн грн) та Одесу (1,997 млн грн). Не заплановано таких витрат у Донецькому регіоні (неокупованій частині).
  • Лідерами з витрат на висвітлення діяльності міських рад стали міські бюджети Маріуполя – 3,65 млн грн, Сум (3,56 млн грн) і Кропивницького (2,481 млн грн). Не передбачено таких витрат у міському бюджеті Львова.

Витрати на висвітлення діяльності у 20-ти регіонах

 

Хто отримував кошти

Згідно з даними, отриманими ІМІ з відкритих джерел, найбільші кошти для висвітлення діяльності обласної / міської рад планують виділити на такі медійні організації / компанії:

 • ТОВ “Слобідський край” (Харків) – 1,2 млн грн;
 • ТОВ “Редакція газети “Вінницька газета” (Вінниця) – 814,9 тис. грн;
 • ТОВ “Чернігівська медіагрупа” / газета “7 Дней” (Чернігів) – 443,9 тис. грн;
 • TV-4 (Тернопіль) – 199,9 тис. грн;
 • ТРК “Перший західний” (Львів) – 199,8 тис. грн;
 • ВГТРК “Вінниччина” (Вінниця) – 199 тис. грн;
 • Рекламно-інформаційне агентство РДВ (Запоріжжя) – 198,9 тис. грн;
 • Телерадіокомпанія “TTV” (Кропивницький) – 158 тис. грн;
 • ПП “ТРО “Тернопіль-Медіа” (Тернопіль) – 150 тис. грн;
 • ТОВ “Редакція газети “Ужгород” (Ужгород) – 133,1 тис. грн.

Юридичне роз’яснення 

Кошти з місцевих бюджетів, призначені на висвітлення діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, мають витрачатися на чітко визначені законом речі. Поздоровлення з 8 березня, інтерв’ю про хобі мера чи його родину, інша подібна інформація не відповідає вимогам законодавства про висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування, а отже використання коштів місцевого бюджету на розміщення банерів із привітанням з 8 березня є нецільовим використанням бюджетних коштів. Натомість ці кошти мають витрачатися, наприклад, на забезпечення висвітлення сесій міськради навіть в умовах карантину – або за допомогою належного обладнання приміщення для дотримання карантинних вимог, або через створення технічної бази для відеоконференцій тощо.

Зокрема, відповідно до Закону України “Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації”, висвітленням діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні є одержання, збирання, створення, поширення, використання і зберігання інформації про діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування, задоволення інформаційних потреб громадян, юридичних осіб про роботу цих органів. Інше використання коштів може бути визнане нецільовим використанням коштів, службовою недбалістю, перевищенням службових повноважень або корупційним діянням.

*Інформацію отримано через запити та власний аналіз цільових бюджетних програм, а також проведених тендерів / конкурсів та інших даних, одержаних з відкритих джерел. Запитувана інформація стосувалася такого: визначені в бюджеті на 2021 рік витрати на висвітлення діяльності рад / ОДА, посадових осіб рад / ОДА, голови рад / ОДА (всіх разом або окремо, зокрема в складі постійних комісій або інших колегіальних органів) за допомогою друкованих засобів масової інформації, телебачення, радіомовлення, засобами зовнішньої реклами, шляхом розміщення інформації на вебсайтах у мережі Інтернет (окрім офіційних вебсайтів рад / ОДА) або в інший спосіб; інформацію про укладені договори на висвітлення діяльності рад / ОДА, зокрема, ким саме (назва юридичної особи та код ЄДРПОУ або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи – підприємця), договори на висвітлення посадових осіб рад / ОДА, голови рад / ОДА (всіх разом або окремо, зокрема в складі постійних комісій або інших колегіальних органів) з наданням копій таких договорів та акти за такими договорами; виплати друкованим засобам масової інформації, телебаченню, радіомовленню, операторам зовнішньої реклами, власникам вебсайтів у мережі Інтернет (окрім офіційних вебсайтів) за надання інших послуг, яких саме (з наданням копії договорів та актів щодо таких послуг).

Запити були надіслані до облдержадміністрацій, обласних та міських рад таких обласних центрів: Волинь (Луцьк), Вінниця, Дніпро, Маріуполь (неокупована частина Донецької області), Житомир, Запоріжжя, Кропивницький, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернігів.

Дані актуальні станом на 25 березня 2021 року.

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID “Медійна програма в Україні”, який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО “Інститут масової інформації” та необов’язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews

Матеріал підготовлено в межах проєкту “Мережа медіаспостерігачів”, який виконує ІМІ за підтримки Freedom House. 

Поділитися в соціальних мережах
На Марсе сегодня впервые полетит вертолет – прямая трансляцияВІДЕО
В Киеве Mercedes въехал в маршрутку с пассажирами: есть пострадавший
Украина будет сотрудничать с ЕС в создании ковид-сертификатов
В Киеве обвалился балкон многоэтажки
В Польше в лесу нашли мертвым украинца-заробитчанина
Возле аэропорта Шарля де Голля рухнул самолет: четыре человека погибли
Россия в Крыму развернула новый масштабный военный лагерь
В больнице Днепра от Covid-19 умерла 11-летняя девочка. Ее родители винят врачей и обратились в полицию
Лигу чемпионов могут остановить уже в этом сезоне из-за создания Суперлиги
Медики решили перевести голодающего Навального в стационар больницы для осужденных
За год Пасхальная корзина в Украине подорожала на 25%. Названа цена продуктового набора к празднику
Нардеп Тищенко закатил вечеринку на день рождения жены в ресторане во время локдауна
Экстренное заседание подгруппы по безопасности ТКГ по Донбассу перенесли на 20 апреля
В Техасе разбился управляемый роботом автомобиль Tesla. Все пассажиры погибли
Самый большой айсберг в мире, площадью в семь Киевов, полностью растаял
Неизвестные расстреляли семилетнюю девочку и ранили ее отца на парковке возле “МакДональдса” в Чикаго
У Єгипті потяг зійшов з рейок, 11 загиблихФОТО
COVID в Україні забрав життя вже 40 тисяч осіб
Вчора
Стилист прокомментировала очки на груди Мендель, с которыми та появилась на брифинге Зе в ПарижеФОТО
В Киеве водитель маршрутки насмерть сбил стоящую у пешеходного перехода женщинуФОТО
Откроют кафе и рестораны: В Италии приняли решение ослабить карантин
Более половины паспортов Кипра иностранцам были выданы незаконно
Топ-чиновники из Польши и Литвы едут на Донбасс
Министр обороны Германии обвинила Россию в создании угрозы безопасности Европы
На взорванных в Чехии складах было оружие для Украины и Сирии
Украинскому хакеру дали в США 10 лет тюрьмы за похищение данных с 20 млн кредитных карт
Врачи Навального заявляют об угрозе остановки его сердца
Часть пользователей WhatsApp не смогут отправлять и получать сообщения уже через месяц
Россия сделала обязательным для украинцев ПЦР-тест для посещения Крыма
В Харькове водитель въехал в торговые ряды “Барабашово”: Два человека в больницеФОТО