У Сумах облаштовують новий навчально-практичний центр
Новий навчально-практичний центр створюють на базі Сумського центру професійно-технічної освіти. У закладі впроваджують дуальну освіту — це, коли практичні заняття студентів проходять одразу на підприємстві, пише suspilne.media.
Облаштування центру вартує 4 млн 300 тис. грн. З них 70% відсотків витрат покриває державний бюджет, решту 30 % — гроші місцевих бюджетів та спонсорів. Поки студенти на канікулах, у кабінеті спецтехнології верстатників розпочали ремонт у рамках нового проєкту.
“Станки вже застарілі, 70-х років, тому ми виграли цей проєкт. Уже є домовленості, де ми будемо закуповувати нові сучасні вертсати. Будуть установлені станки ЧПК з програмним керуванням. Це і фрезерувальний станок, і токарний. Також тут буде клас вступного інструктажу і ще декілька вузлів сучасних, де будуть учні проходити навчання і в подальшому освоювати ці станки”, — сказав старший майстер Петро Скрипка.
Новий навчально-практичний центр у закладі, говорить його директор Віталій Мельник, мають доробити до кінця 2021 року.
“Навчально-практичний центр буде з професії верстатник широкого профілю. Оператор верстатів з програмним керуванням. Загальний бюджет складає 4 млн 350 тисяч. З них за програмою 70% надає держава, а 30% ми мали знайти на місцевому рівні”, — розповів він.
15 липня у закладі підписали угоду про співпрацю із концерном “NICMAS” та наразі готуються разом з ними працювати з вересня за дуальною системою освіти. Це коли практичні навички студенти здобувають одразу на виробництві.
“Форма дуальної освіти найбільш вигідна і результативна і для нас, і для навчального закладу, адже ми скорочуємо термін перебування на загальноосвітніх заняттях і збільшуємо термін перебування на підприємстві, де вони виконують конкретні якісь роботи. Працюємо з методистами, які розробляють тут навчальні програми і створюють їх з врахуванням наших потреб”, — говорить в. о. директора концерну “NICMAS” Тамара Гнатюк.
“У нас практично у кожному закладі є такі угоди. Це і кухарського напрямку, і кулінарного, і аграрного, і будівельного. У нас 14 професій готується за дуальною освітою”, — сказала директорка обласного департаменту освіти і науки Вікторія Гробова.
У вересні 2020 року на базі Сумського машинобудівного коледжу разом із групою кампаній “Технологія” також відкрили Центр дуальної освіти. Втім відвідувати підприємства протягом року, говорить директор Микола Антиков, студенти не могли через карантин.
“У нас студенти спеціальності “друкарське виробництво” у нашому центрі повністю проходили практичне навчання, технологічну практику, яку вони засвоювали на підприємстві групи “Технологія”. На наступний навчальний рік, який запланований, ми отримуємо від наших роботодавців замовлення і цю схему будемо реалізовувати на практиці”, — зазначив він.
На сьогодні, говорить Віталій Мельник, заклад співпрацює близько із десятком підприємств та організацій. Таку форму навчання тут мають з 2018 року.