Шосткинець – призер Чемпіонату світу з лижоролерівФОТО
Мокрі, але щасливі: Як на Сумщині пройшов фестиваль «Родовід»
Сумські фігуристи стали кращими на міжнародному онлайн турнірі
У Сумах зібрали разом представників національних меншин
Нардеп Максим Гузенко: Тепер партія “Слуга народу” в Ромнах стала ще ближчою до своїх виборців
Сумські хокеїстки зіграли матчі першого туру чемпіонату України
На вул. Харківській збили пішохода
У Сумах відбувся турнір із дзюдо
У Глухові на зупинці лежить понівечена косуля
«АМК «РЕМ-БУД» влаштовує фінішний шар покриття на під’їзді до села Кіндратівка у Сумському районі
Нардеп Михайло Ананченко: У Ромнах відкрили третій в області офіс партії “Слуга Народу”
З’явилося відео з місць двох смертельних ДТП на СумщиніВІДЕО
Палаючі серця: Невигадані історії родинної династії конотопських рятувальників
Харчування у школах і дитсадках Тростянецької ОТГ подорожчало вдруге за рік
На полі в Сумській області загорілася солома в тюках
На Сумщині під час сильного вітру на автодорогу впала тополя (фото)
Футболісти Сумщини зіграли матчі чемпіонату України серед команд «Прем’єр-ліги»
100 років тому і зараз: У Сумах представили унікальну фотовиставку
У Сумах пройшов благодійний Віденський балФОТО
Через негоду на Сумщині знеструмлено 18 населених пунктів
У Сумському районі – новий летальний випадок від COVID-19
Які проекти сумчан відхиляють у рамках громадського бюджету?
10 жителів Сумщини одужали від COVID-19 за добу
На Сумщини зіграні чергові матчі чемпіонату Сумщини з футболу
На Сумщині – 121 новий випадок COVID-19
“Агробарон” Жамардій із Липової Долини зробив скандальне зізнання
На Сумщині рятувальники допомогли постраждалим у ДТП
У Сумах шукали жінку, яка заблукала на кладовищі
Вчора
Нардеп Максим Гузенко відзначив кращих лісівників Сумщини
У центрі Сум сталася ДТП. Шукають свідків і винуватцяФОТО

У відомому супермаркеті на Сумщині продавали фальсифікат масла

Головне управління звернулось до правоохоронних органів з приводу реалізації в мережі супермаркетів ТОВ «ЕКО» фальсифікату масла виробництва ТОВ «Вівальді Д»

Сьогодні якість молочних продуктів в українських магазинах бажає кращого. Так, в Україні лідером серед фальсифікованих продуктів харчування традиційно стало масло. Через дороговизну та дефіцит молока виробники вдаються до хитрощів та замінюють корисні дорогі продукти тваринного походження на дешеві рослинні замінники у вигляді пальмової олії. Пальмову олію отримують з плодів і листя олійної пальми. Продукт надзвичайно дешевий, але небезпечний для організму людини. В силу високої температури плавлення (38-40 °C) пальмовий жир при вживанні всередину не засвоюється повністю. Він перетворюється на щось на зразок пластиліну і накопичується на стінках судин. В результаті цього людина отримує цілий букет захворювань, починаючи від атеросклерозу, порушення обміну речовин, закінчуючи злоякісними пухлинами.

Враховуючи зазначене, протидія реалізації фальсифікованого масла є пріоритетною в роботі Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

Під час проведення планового заходу державного нагляду (контролю) у ТОВ «ЕКО» за адресою: Сумська область, м. Шостка, вул. Привокзальна, 19 з 13.07.2020 по 15.07.2020 інспекторами Шостинського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області було встановлена реалізація масла солодковершкового «Селянське» (фасоване) кашована фольга, 200 г, 73%, виробництва ТОВ «Вівальді Д» (юридична адреса: проспект Науки, 42/1, корп. 10, офіс 17, м. Київ; адреса потужностей виробництва: вул. Гагаріна, 68, смт. Нова Ушиця, Хмельницька область) яке викликало обґрунтовану підозру, а саме:

  • масло солодковершкове, вага 200 г, 73% жирності за ціною 24,90 грн.;
  • продукт загорнутий в упаковку таким чином, що не дозволяє прочитати всю наявну інформацію.

Враховуючи зазначене та на підставі звернення інспектора Шостинського міськрайонного управління Головного управління, Головним державним ветеринарним інспектором Сумської області було прийнято рішення про позаплановий відбір зразків масла щодо якого виникла підозра у відповідності до ст. 14 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» у цілях державного контролю.

За результатами дослідження в Сумській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби було виявлено наявність стороннього (немолочного) жиру, а саме тригліцеридів, масова частка якого масла складає 100 %, що свідчить про відверту фальсифікацію відповідної продукції.

Відповідно до ДСТУ 4399:2005 «Масло вершкове» масло виробляють тільки з вершків або продуктів перероблення коров’ячого молока, яке має притаманний йому смак, запах та пластичну консистенцію. Згідно з п. 5.3.5 ДСТУ 4399:2005 не дозволено застосовувати будь-які жири та вершки, окрім тих, що отримані з коров’ячого молока.

Згідно п. 27 ч.1 ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів» фальсифікована продукція – це зокрема продукція, виготовлена з порушенням технології. Відповідно до висновку Верховного суду в постанові від 26 лютого 2020 року у справі № 910/5744/18 фальсифікація – це надання товарам такого вигляду, за якого вони можуть бути ідентифіковані як ті, за які вони видаються.

Зважаючи, що фальсифіковане масло є небезпечним харчовим продуктом, який має шкідливий вплив на здоров’я людини та є непридатним для споживання, Головним державним ветеринарним інспектором Сумської області було прийнято рішення від 21.07.2020 про вилучення масла з обігу у ТОВ «ЕКО» за адресою: Сумська область, м. Шостка, вул. Привокзальна, 19, яке було направлено суб’єкту господарювання. На вимогу Головного управління ТОВ «ЕКО» повернуло постачальнику ПП «Дживальдіс» 254 пачки масла солодковершкового «Селянське», загальною вагою 50,8 кг.

З метою виявлення вказаного фальсифікованого масла в інших супермаркетах мережі ТОВ «ЕКО» Головним управлінням було направлено листи до міськрайонних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області щодо з’ясування наявності масла солодковершкового «Селянське» виробництва ТОВ «Вівальді Д» у супермаркетах ТОВ «ЕКО», розташованих на підконтрольній їм території та вжиття заходів реагування у тому числі забезпечення вилучення з обігу.

Крім того, про факт виявленого порушення було повідомлене Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та центральний офіс ТОВ «ЕКО» для вжиття заходів по недопущенню реалізації фальсифікованого масла.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Хмельницькій області було організовано позаплановий захід ТОВ «Вівальді Д» за адресою: вул. Гагаріна, 68, смт. Нова Ушиця, Хмельницька область у ході якого було встановлено, що дане підприємство не провадить свою господарську діяльність за даною адресою.

Враховуючи те, що маркування є різновидом супровідних документів до харчового продукту тому відповідно до примітки до статті 358 КК України воно вважається офіційним документом, оскільки є матеріальним носієм інформації, що посвідчує факти щодо якості та безпечності харчових продуктів. ТОВ «Вівальді Д» ввели в оману споживачів та зловживали їх довірою, що свідчить про шахрайське заволодіння грошовими коштами в зв’язку з реалізацією фальсифікованої продукції.

Реалізація мережею супермаркетів ТОВ «ЕКО» фальсифікованого солодковершкового масла «Селянське», виробництва ТОВ «Вівальді Д», свідчить про наявність складу злочину в діях посадових осіб постачальника – ТОВ «Вівальді Д», передбачені ст. 190 КК України (шахрайство) та ст. 358 КК України (підроблення офіційних документів) та неналежний контроль за якістю продукції, що реалізовується споживачам з боку керівництва ТОВ «ЕКО».

З урахуванням високої ймовірності того, що зазначене фальсифіковане масло постачалось та реалізовувалось не лише на території Сумської області та з метою притягнення до відповідальності винних осіб, відділом правового забезпечення Головного управління було підготовлено та направлено повідомлення до Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Офісу Генерального прокурора України та Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України щодо перевірки складу злочину в діях ТОВ «Вівальді Д», передбаченого ст. 190 та ст. 358 КК України та перевірку наявності складу злочину в діях посадових осіб ТОВ «ЕКО», передбаченого ст. 190 та 367 КК України.

У своїх листах Головне управління просило правоохоронні органи в межах досудового розслідування перевірити:

  • обсяги виробництва, реалізації та шляхи постачання фальсифікованого масла ТОВ «Вівальді Д»;
  • докази повернення масла виробництва ТОВ «Вівальді Д» постачальнику або його утилізації, яке було одержано мережею магазинів ТОВ «ЕКО» після одержання інформації від органів Держпродспоживслужби щодо результатів лабораторних досліджень;
  • наявність фактів реалізації фальсифікованого масла в мережі магазинів ТОВ «ЕКО» виробництва ТОВ «Вівальді Д» після одержання інформації від органів Держпродспоживслужби щодо результатів лабораторних досліджень;
  • пов’язаність посадових осіб ТОВ «ЕКО» з ТОВ «Вівальді Д»;
  • проведення вхідного контролю та лабораторних досліджень ТОВ «ЕКО» масла, яке надходить в реалізацію;
  • обізнаність ТОВ «ЕКО» зі складом масла ТОВ «Вівальді Д».

Про результати розгляду поданих звернень до правоохоронних органів з приводу реалізації фальсифікованого масла в мережі магазинів ТОВ «ЕКО» Головне управління повідомить додатково.

Поділитися в соціальних мережах
На іспанському острові прокинувся вулкан. Потоки лави перекривають дорогиВІДЕО
Вчені з Вернадського знайшли унікальні останки синього кита, який жив 1350 років тому
Шокувала всіх: У Наташі Корольової є дворічна донька, яка живе в СШАФОТО
Навальному не дали проголосувати за кандидатів до Держдуми
Перша цивільна місія SpaceX Inspiration4 успішно приземлилася на ЗемлюВІДЕО
Студент із Львівщини помер через кілька годин після щеплення від COVID-19
На Донбасі знайшли мертвими малолітніх брата і сестру
У Парижі через 2 роки після пожежі починають реставрацію Нотр-Дама
Діти в усьому світі масово заражаються невідомим респіраторним вірусом
Українець, якого відсторонили від Олімпіади, переміг на міжнародному турнірі
Макрон і Байден готують переговори через кризу з підводними човнами
В українській армії вже запровадили більше 300 стандартів НАТО – полковник ЗСУ
Уряд схвалив космічну програму
Як у Києві пройшов Марш рівності “КиївПрайд-2021”?ФОТОВІДЕО
Україна посилила систему протиповітряної оборони на півночі
Україна виборола 3 “золота” на чемпіонаті світу з веслування
Канатоходець пройшов по тросу між Ейфелевою вежею і театром на висоті 70 метрівВІДЕО
В Україні відкрилися дільниці для голосування на російських виборах
Негода вирувала у трьох областях України: 32 населених пункти – без електрики
В Україні – майже 4 тисячі нових заражень Covid-19
Вчора
У Затоці невідомий застрелив власника кафе
Поїхав на червоне світло: В Одесі сталася смертельна ДТП із поліцейським
У Кривому Розі загинули троє працівників КП: затягнуло до насосу
Латвія внесла Україну до списку ризику і змінила правила в’їзду
Чоловік розбещував 8-річну дитину в туалеті київської школиФОТО
У кафе Харкова застрелився підприємецьФОТО
У Німеччині 840 осіб щепили протермінованою вакциною
Український прапор доставлять на Місяць
В Україні знову більше 6 тисяч нових випадків COVID-19
На фінансування партій хочуть виділити рекордні гроші