Вчора
Нардеп Михайло Ананченко підтримав туристичний зліт на ШосткинщиніФОТО
Олександр Соколов: “Зупиняємо свавілля водоканалу”
У СНАУ пройде міжнародна виставка собак
Вакцинація у “Романтиці”. Що відомо?ВІДЕО
«АМК РЕМ-БУД» ремонтує дорогу в Лебединській громаді
У Сумах через ремонт по вулиці Боровій змінять рух громадського транспорту
Сумська студентка їде на Олімпіаду
Сумчанин здобув «золото» у Львові
У Сумах творчо відзвітував коледж мистецтв і культури ім. Д.С. БортнянськогоФОТО
Заходи з нагоди відзначення 25-ї річниці Конституції України у Сумах
СумДУ увійшов до складу Китайсько-Українського Університетського Альянсу
У Сумах обговорили питання підтримки енергоефективності та впровадження енергетичного менеджменту
На Сумщині затвердили новий маршрут Охтирка-Будне
На Сумщині піймали браконьєра
Як Конотоп планує святкувати День Конституції?
Учень із Сумщини став переможцем Програми обміну майбутніх лідерів і рік навчатиметься у США
Депутати сказали «Ні» червоно-чорному прапору в Ромнах
З 1 липня на Ямпільщині припинять надавати послуги з водопостачання та вивезення сміття
У Сумах стартував конкурс на посади директорів 13 шкіл
У Сумах призупинилися чотири водозабори
Поліцейські викрили жителя Сумщини в незаконному зберіганні зброї та боєприпасів
Найкрасивішою в Україні визнали книгу автора із Сумщини
В Ямполі підвищують тарифи на воду
У Сумах – ДТП на мосту
Мер Сум прокоментував скандальну забудову на СКД
Шосткинські пасажироперевізники назвали, скільки повинен коштувати проїзд в маршрутці
Президент ФК «Суми» Геннадій Дем‘яненко полишив посаду заради політики
Роменські рятувальники проводять екскурсії для школярівФОТО
Сумщину ще “пошкварить” до +35
Суд у справі смертельної ДТП в Андріяшівці перенесли – не з’явилися свідки

“Сумигаззбут” звинувачує абонентів у передачі недостовірних показів

“Сумигаззбут”, що у квітні не фіксував показів лічільників газу від абонентів нібито через технічний збій, в цьому місяці знову блокує передачу показів через сайт 104 тепер уже звинувачуючи абонентів в передачі недостовірних показів. Крім того, взагалі виставляє абонентам рахунки без показів лічильників. Про це на свій сторінці в соцмережі розповів сумчанин Володимир Ведмедєв, виклавши скріншот електронного кабінету користувача і фото лічильника, з яких видно, що передавані покази не розходяться з фактичними. На його думку, це умисні дії постачальника – спершу занизити покази в попередні два місяці, щоб потім нарахувати за травень обсяг газу фактично спожитий раніше, але вже за більшим тарифом:

“У квітні 2021 року “Сумигаззбут” розіслав абонентам, які мають лічильник, платіжки із заниженими обсягами споживання за березень, не зафіксувавши переслані через електронний кабінет і повідомлені телефоном фактичні покази абонентів.
Коли це стало відомо громадськості та зчинилося невдоволення, а кілька новин про це таки потрапили у ЗМІ, то було публічно обіцяно провести звірку і відкоригувати покази в кабінеті, знову пославшись на “технічний збій”. Нагадаю, що попередній “збій” був зовсім нещодавно в лютому, коли у платіжках за січень абонентам нарахували зайві кошти за неспожитий обсяг газу, жодним чином не підтверджений показами:

https://suspilne.media/105981-tehnicna-pomilka-sumigazzbut-narahuvav-abonentam-zajvi-kosti-za-ne-spozitij-gaz

Та ось і квітень минув, у більшості абонентів звірку не провели і покази в кабінеті так і не відкоригували, проте пройшли новини, що все буде виправлено, явно для присиплення пильності споживачів.

Більше того, в квитанції за березень “Сумигаззбут” взагалі не вказував ніяких показів лічильника, що, на мою думку, надає можливість для маніпуляцій: виставляти рахунки та перерахунки “зі стелі”. Жоден інший постачальник ресурсів, які обліковуються за лічильниками не дозволяє собі подібного – не вказувати за що ці суми взагалі і як саме вони співвідносяться з показами лічильника – ані постачальники електроенергії, ані води, ніколи подібного у них не було. У всіх постачальників з лічильниками нарахування обов’язково співвіднесені з показами – хоч фактичними, хоч розрахунковими і до наступних показів додаються попередні, чи перерахунки, а отже, абоненти мають змогу чітко бачити, що вони сплачують саме за показами, а не невідомо за що. Лише “Сумигаззбут” не вперше дозволяє собі практику виставлення таких дивних рахунків.

На вимоги виставляти коректні рахунки відповідно до закону, оператори відповідають, що статистика ведеться в онлайн-кабінеті на сайті 104. Зауважу, що кабінет це не документ, його до суду потім не долучиш, хіба, що робити нотаріально-завірені скріншоти, але це надто вже дороге задоволення вийде. Крім того, дані кабінету можна поправити вручну, на відміну від паперового платіжного документу.

Самі ж платіжні квитанції в кабінеті доступні споживачу лише за останній місяць, в той час як у інших постачальників обліковуваних ресурсів, наприклад електрики, за весь період з моменту реєстрації на сайті.
Але вже в цьому місяці, в травні, газовики перевершили самих себе, якщо попереднього місяця покази, начебто, приймалися, ніяких помилок не виникало, але в подальшому вони просто не фіксувалися і не відображалися, то тепер при спробі передати покази через кабінет, пишеться, що… ці покази мають ознаки недостовірності, передавайте фотопокази через вайбер.

Тобто, у квітні “Сумигаззбут” свідомо надсилає квитанції з заниженими на третину і більше обсягами споживання, а в травні… відмовляється приймати фактичні покази, вимагаючи доказів їхньої достовірності саме в обраний ним спосіб.

По-перше, в країні ще, начебто, діє презумпція невинуватості, якщо постачальник сумнівається в наданих показах, то тягар доказування лежить виключно на стороні звинувачення: нехай надсилають контролера, проводять звірку і коригування, як це публічно обіцялося раніше.

По-друге, вибір прийнятного способу передачі показів лежить на абоненті, а не на постачальнику, нікого примусово не можна зобов’язати користуватися вайбером, або ще чимось там, кому що завтра заманеться, це лише особистий добровільний вибір абонента, а не свавілля постачальника.

Просто нахабно не приймати покази якимось способом на тій підставі, що хтось їх вважає недостовірними це явне свавілля.

У квитанції “Сумигаззбуту” ви не знайдете мобільного телефону, як способу передачі показів, лише стаціонарний, яким переважна більшість абонентів нині не користується, так само, у якості такого способу, не вказано і електронної пошти.

Зауважу, що електронна пошта взагалі прописана в законодавстві, як засіб офіційної комунікації з будь-якою установою, з абсолютно рівними правами зі звичайною паперовою.

А суть таких дій “Сумигаззбуту”, як на мене, дуже проста – навмисно в рази занизити покази в попередні два місяці у абонентів з лічильниками, щоб потім нарахувати їм за травень те, що фактично було спожито в березні і квітні, але вже за новими тарифами.

Порахуйте кількість абонентів з лічильниками газу та кількість тих, з них, які не стануть захищати свої права, помножте на різницю цін і вам стане зрозумілою причина походження цих дивовижних “збоїв”.

У вас може виникнути питання, навіщо ж продовжувати користуватися послугами подібної хитромудрої контори, чому не перейти до якогось іншого постачальника газу. Але я вважаю, що будь-які спроби шахрайства треба припиняти одразу ж у зародку і бажано колективно громадою, а не бігати туди-сюди в пошуках кращого пана собі, бо і там, зрештою, буде таке саме.

Дуже шкода, що держава фактично знищила Сумське територіальне відділення Антимонопольного Комітету шляхом реорганізацій, та й сам комітет, в цілому, уже не той. У попередні роки це була майже єдина інституція, яка послідовно і, головне, кваліфіковано, із застосуванням законодавчих норм, боролася зі свавіллям газовиків, тепер же споживачі залишені з різними монополістами сам на сам.

Навіть в “дореволюційні” часи за наведеними фактами вже б працювали контролюючі органи, зараз же повна, лунка тиша і небачений досі розгул олігархату.
* * *
P.S. Разом із фотодоказами достовірності показів лічильника мною на офіційну електронну адресу “Сумигаззбуту” були направлені наступні вимоги:
1. Негайно приняйти та зафіксувати покази лічильника станом на 1.05.21.
2. Припинити протиправну практику блокувань передачі показів лічильника через електронний кабінет споживача та звинувачень у їхній недостовірності;
3. Припинити практику виставлення рахунків без вказування фактичних, або розрахункових показів лічильника та без співвідношення з цими показами нарахованих коштів або перерахунків;
4. Надати архів всіх виставлених рахунків за вказаним особовим рахунком, або надіславши їх на зазначену електронну пошту в форматі pdf, або відкривши доступ до них з електронного кабінету, а не лише до рахунку за останній місяць”.

Возможно, это изображение (один или несколько человек и текст)

Нет описания фото.

Возможно, это изображение (один или несколько человек и текст «вi̇ктория сивокозова коли в особистих кабнетах в'являться передан! споживачами показники за березень? коли будуть перерахован платжки, що не вi̇дповдають дйсност? нравится ответить 1 нед. 6 яна михайловна вi̇ктория сивокозова нколи. знову надурили. нравится ответить 3д 3 напишите ответ... вктория сивокозова жоден i3 способив передач показникв y березни виявився неефективним? нравится ответить- нед 5»)

 

Поділитися в соціальних мережах
Вчора
СНБО может ввести санкции против украинцев, которые попали под санкции США
Зеленський ввів санкції проти Фукса, Фірташа та оточення Путіна
Павел Фукс выложил документы о выходе из российского гражданства
Україна та Китай планують взаємний безвіз – посол
“Если вы пересечете границу, я открою огонь”. BBC показало видео с борта британского эсминца возле Крыма
В Маямі обвалилась багатоповерхівка: під завалами може бути понад 50 людей
Московских работодателей обязали отстранять сотрудников, отказавшихся вакцинироваться от Covid-19
В СБУ подтвердили информацию об обысках у Медведчука
+39.8 градусов. В Закарпатье аномальная жара побила 130-летний рекорд
Меркель под овации Бундестага заявила о необходимости поиска прямых контактов с Россией
Израиль возвращает карантинные ограничения из-за штамма коронавируса “Дельта”
Польша ввела обязательную 10-дневную самоизоляцию для непривитых украинцев
Семью с двумя маленькими детьми на матрасе унесло в Киевское море. Спасти удалось только мать
В Германии и Франции доля заражений Covid-19 штаммом “дельта” увеличилась в два раза
В Греции отменили ношение медицинских масок на улице и комендантский час
СБУ признало Киркорова угрозой для национальной безопасности Украины
Появление индийского штамма в Украине подтвердили в Минздраве
Бойня номер 3: Что будет в Афганистане после ухода американских войск?
На крупнейшей в Беларуси ГРЭС случился пожар из-за жары и перепадов температур
Продолжение роста после резкого скачка в среду: В Украине 937 новых случаев Covid-19
“Ищут госизмену”: Прокуроры и следователи проводят обыски у тещи Медведчука
23 июня
Российский корабль выстрелил по британскому эсминцу под Севастополем. Затем отбомбилась авиация
Уряд змінює законопроєкт про скасування мораторію на експорт лісу-кругляка
Украина и США проведут самые масштабные военные учения “Си Бриз” за всю историю
В Тернопольской области мужчина убил вернувшуюся с заработков жену утюгом и взорвал себя в огороде бомбой
Австрийские болельщики заподозрили сборную Украины в намеренном “сливе” последнего матча на Евро-2020
Харьковчанка обнаружила у себя под кроватью питона и вызвала полициюФОТО
Возле базы отдыха у моря в Одесской области произошел оползень: спасатели ищут пострадавшихФОТО
Летние безалкогольные игры: Оргкомитет Олимпиады в Токио запретил продажу спиртного на мероприятии
Придет с Востока и будет хуже, чем на Западе: Какой может быть вспышка индийского штамма ковида в Украине?