Через нерентабельність автобусних рейсів селяни стали “невиїзними”

На останній сесії Путивльської районної ради вкотре було піднято питання про автобусне сполучення в сільській місцевості.

На думку депутата Анатолія Яковлєва, автобусні перевезення в сільській місцевості в Путивльському районі організовані з рук геть погано. По-перше, ходять рейсові автобуси дуже рідко. По-друге, графік руху дуже незручний для селян. А по-третє, маршрути руху також далеко не ідеальні. Деякі села, зокрема, Чаплищі і Червоне Озеро, позбавлені автобусного сполучення взагалі. З цього приводу подавався депутатський запит до райдержадміністрації.

Відповідь, на жаль, невтішна, хоча і передбачувана: рейс на Чаплищі нерентабельний, а тому братися за нього ніхто з перевізників не бажає. У ряді випадків автобуси рухаються від села до села “по чистому полю”, хоча могли б проходити через сусідні села. Цей момент теж необхідно враховувати організаторам пасажироперевезень. В ході обговорення йшлося про те, що вирішувати цю проблему можна, передбачивши бюджетні дотації для перевізників. Як приклад наводилася Мазівка, де змогли налагодити досить регулярне сполучення з райцентром. Руднєво ж взагалі має свій рейс до обласного центру.  Під час обговорення висловлювалися цілком справедливі думки про те, що на першому місці повинні бути інтереси людей, а не горезвісна економічна доцільність.

«Путивльские ведомости»

Поділитися в соціальних мережах