На Сумщині мешкає 11149 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
Аварія на Чорнобильській атомній електростанції зачепила чи не кожну родину у нашій державі, ми і досі відчуваємо її руйнівні наслідки. Це, без сумніву, була катастрофа світового масштабу.
На Сумщині мешкає 11149 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, із них 1749 – мають інвалідність, 5484 – це безпосередньо учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
У ході засідання Консультативної ради за участю представників громадських організацій чорнобильців заступниця начальника Сумської ОВА Олена Бойко обговорила питання пенсійного забезпечення ліквідаторів внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
«Держава пам’ятає ваш подвиг, тому попри війну, як на державному, так і на обласному рівні, ми намагаємося підтримувати вас. Так, у цьому році підвищилось пенсійне забезпечення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС, – зазначила Олена Бойко. – Я дякую Вам за мужність, за героїзм, за жертовність. Ми у величезному боргу перед вами всіма».
Як повідомила в.о. начальника управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг ГУ ПФУ в Сумській області Людмила Капленко, станом на 1 березня цього року особам з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС, які не мають статусу осіб з інвалідністю внаслідок війни, підвищено розмір пенсійного забезпечення на 7% і становить для 1-ї групи – 14308,46 грн, 2-ї групи – 11446,77 грн, 3-ї групи – 8585,08 грн.
Також з 1 березня збільшено мінімальні розміри пенсій по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи із числа потерпілих І категорії таким чином, щоб розмір їх пенсії не був нижчим, як для осіб з інвалідністю, і становить: 1-ї групи – 8839,20 грн., 2-ї групи – 7071,36грн., 3-ї групи та діти з інвалідністю – 6450,84 гривень.
З 1 березня розмір пенсії зріс і для осіб з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС, які мають статус осіб з інвалідністю внаслідок війни, на 12,8 %.
Крім того, для компенсаційних виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у 2024 році з державного бюджету виплачено 5,4 млн гривень.
Крім того, нині діє Обласна комплексна програма соціального захисту населення на 2022-2026 роки, один із розділів якої «Соціальна підтримка осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» спрямований на посилення соціальної підтримки осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.
Зокрема, в рамках цієї програми передбачено 3,5 млн гривень на забезпечення пільгами на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у сумі. У 2024 році надано таких пільг 10110 громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на суму 755,8 тис. гривень.
Також відповідно до заходів зазначеної програми з місцевих бюджетів на 2024 рік виділені кошти на забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; забезпечення пільгами; надання матеріальної допомоги тощо.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ