Чому сумський Рух Нових Сил не підтримує Юрія Дерев’янка?

23-24 листопада до Сум та Білопілля приїздив кандидат в президенти України Юрій Дерев’янко. Нагадуємо, що це вже другий візит позафракційного нардепа на Сумщину. Перший відбувся у липні цього року, коли на відкритій конференції Сумської обласної організації політичної партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі» партійці РНС одноголосно не підтримали кандидатуру Юрія Дерев’янка на посаду кандидата у президенти від партії.

Разом із Сумською обласною організацією кандидатуру Дерев’янка не підтримали майже у половині областей.

Незадоволення рухівців було викликане багатьма об’єктивними чинниками, серед яких: неузгодження його наміру балотуватися у президенти з лідером партії Михайлом Саакашвілі та партійними активом, відмова від проведення загальнонаціональних народних праймеріз з визначення гідного кандидата на роль голови держави, закритість інформації про програму та команду Юрія Дерев’янка, тощо.

Через те, що Сумський РНС відмовився на таких умовах займатися передвиборчою кампанією Дерев’янка, він знайшов собі у Сумах іншу команду, яка не маючи жодних юридичних чи навіть моральних підстав називає себе Рухом Нових Сил.

На зустрічі, що відбувалася 23 листопада, активісти РНС намагалися з’ясувати, що ж саме відбувається. На жаль, відповіді Юрія Дерев’янка були надто загальними.

Так, голова Сумського міського осередку партії Григорій Тимченко коментує ситуацію таким чином: «Ми бачимо, що Юрій Дерев’янко зібрав у Сумах певних людей, назвав їх своєю командою та повісив партійний прапор. Але це абсолютно далекі від нас люди. Їх не було ані у Шегинях, ані на майдані взимку, коли ми вимагали прийняття закону про імпічмент. Так, ми дуже відкрита партія, але ця відкритість означає можливість приєднатися до команди, а не створення нової команди, коли існуюча не грає за чиїмось правилами».

Якщо влітку про цю ситуацію можна було говорити, як про непорозуміння, то зараз все схоже на спробу захопити місцевий партійний осередок. Адже, окрім роботи з президентськими амбіціями Юрія Дерев’янка, псевдо-рухівці на чолі з Олександром Ревенко намагаються взяти участь у виборах Білопільської ОТГ. Вони без дозволу використовують партійну символіку, допускають до партійних справ людей, що не відповідають засадам декларації відповідності РНС та вводять сумчан та жителів області в оману.

Поділитися в соціальних мережах