Літню сумчанку надурили на 41 тисячу грн

Літня сумчанка повірила незнайомці, котра, плачучи в телефонну слухавку, попросила фінансової помочі нібито задля «відкупу» від кримінальної відповідальності, і переказала невідомо кому трохи більше 41 тисячі гривен.

Справжні працівники поліції відкрили за фактом шахрайства кримінальне провадження, і наразі розшукують спритницю, аби повернути занадто довірливій пенсіонерці її гроші.

«Що цікаво, – говорить т.в.о. начальника Сумського міського відділу Тетяна Якименко, – скільки ми не попереджаємо громадян про такого роду обмани, скільки не говоримо про те, що справжні працівники поліції за жодних обставин не підуть на подібний крок – громадяни, намагаючись врятувати своїх родичів від кримінальної відповідальності за начебто скоєні правопорушення, раз за разом потрапляють у шахрайські пастки. При цьому часто-густо їм навіть на думку не спадає перервати розмову і зателефонувати тому з родичів, хто нібито потребує допомоги. Я знову закликаю жителів Сум та області: якщо вам телефонують з подібними розмовами – негайно кладіть трубку. По-перше, якщо навіть ваш син чи донька потрапили у неприємну ситуацію – вони дорослі самостійні люди і можуть самі, без допомоги старих батьків, у сугубо правовому полі вирішувати свої справи. По-друге: у відповідності з чинним законодавством обіцянка, пропозиція чи дача неправомірної вигоди посадовій особі карається законом. І по-третє: якщо у вас й справді вимагають неправомірну вигоду (хабар), вам слід повідомити про це на безкоштовну «гарячу лінію» Національної поліції України 0-800-500-02-02, або «102»».

Поділитися в соціальних мережах