На Сумщині дорогі мобільні телефони підміняли дешевими копіями

Оригінальну схему кримінального «заробітку» придумали троє мешканців Шостки: маючи можливість, вони підміняли на складах відомої фірми-перевізника дорогі мобільні телефони відомих зарубіжних марок на дешеві копії.

Про підміну вмісту посилок на шосткинських складах відомої фірми-перевізника в поліцію повідомив керівник філії. Чоловік розповів, що невідомі підміняють дороговартісні мобільні телефони на їх дешеві копії. Служба безпеки представництва зафіксувала вже три таких факти, і всі – саме по Шостці.

Як з’ясували правоохоронці, інтернет-крамниця відправляла замовлений засіб зв’язку покупцю посилкою через відому фірму-перевізника з послугою «накладений платіж». Товар приходив у Шостку, але посилку ніхто не забирав. Через певний час вона поверталась відправнику, а там з’ясовувалось, що замість оригінального мобільного телефону у відправленні знаходиться його дешева копія. Звичайно, матеріальні претензії пред’являлись перевізнику, і фірма відшкодовувала інтернет-магазину чималі збитки.

«Разом з представниками служби безпеки фірми-перевізника наші співробітники провели ретельну перевірку, і виявили підозрюваних, – розповідає Олексій Борковець, тимчасово виконуючий обов’язки начальника Шосткинського відділу поліції. – Ними виявились двоє робітників фірми, 30 та 22 років, та їх 23-річний товариш».

Підозрювані зізнались у скоєному та розповіли поліцейським, що підміняли телефони, користуючись своїми службовим становищем. Спочатку вони виносили посилки за межі приміщення, і вже на вулиці робили «рокіровку». Віддавали оригінал своєму спільнику, який був замовником цієї посилки під вигаданим ім’ям, а той вже реалізовував телефон через Інтернет. Зароблені таким чином гроші ділили порівну.

У поліції за даними фактами відкрили кримінальні провадження за ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України «Привласнення, розтрата майна чи заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Санкція статті передбачає обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Поділитися в соціальних мережах