Поліцейські піймали псевдополіцейського

До Кролевецького відділення поліції надійшло повідомлення від 69-річної місцевої мешканки про те, що їй на мобільний зателефонував незнайомець, назвався працівником поліції та повідомив про ДТП, яка сталася з вини її сина. Він розповів, що синові жінки загрожує кримінальна відповідальність, уникнути якої можна за певну грошову винагороду. Чоловік попросив 8 тисяч гривень, які вона передала чоловікові, що прийшов до неї додому. 

«Зловмисника вирахував старший слідчий відділення поліції Андрій Костюченко, який на одній із вулиць міста помітив чоловіка, що здався йому підозрілим, – коментує Олег Переход, начальник Кролевецького відділення поліції. – Він вирішив підійти до чоловіка та запитати, чи не потрібна йому допомога. Той помітно занервував. Поліцейський довідався, що чоловік приїхав із Путивля, де і мешкає, жодних документів, що пересвідчують його особу, не мав. Пояснити чітко мету свого перебування в Кролевці не зміг. Сказав лише, що був у гостях своєї знайомої, адреса якої співпала з адресою заявниці».

Підозрюваному 30 років, раніше судимий за майнові злочини. У скоєному він зізнався та пояснив, що в такий спосіб вирішив трохи підзаробити. Схему обрав найбільш дієву – «родич у поліції», яка допомогла йому за кілька хвилин заробити вісім тисяч гривень. Частину грошей підозрюваний встиг витратити на власні потреби, іншу – вилучили поліцейські та передали власниці. У поліції вже довели його причетність до трьох подібних злочинів на території області та оголосили підозру за ч. 2 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України, яке направлене до суду. За скоєне чоловікові загрожує трирічне позбавлення волі. 

Справжні ж поліцейські вкотре звертаються до громадян з проханням не довіряти незнайомцям, які телефонують та видають себе за слідчих чи інших правоохоронців, що «допомагають» врятувати родича від кримінальної відповідальності. Перевіряйте отриману інформацію лише у відділах чи відділеннях поліції за номером «102». В іншому випадку ризикуєте натрапити на зловмисників.

Поділитися в соціальних мережах