Заповідники Сумщини охоронятимуть за європравилами

Для забезпечення функціонування мережі природоохоронних територій, наближеної до мережі NATURA 2000, яка існує в країнах ЄС, Мінприроди України винесено на обговорення проект Закону України «Про території Смарагдової мережі», повідомив  Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Міністр зазначив, що світовий досвід показує, що необхідно впроваджувати нові інструменти та правові режими – більш дієві, гнучкі, такі що охороняють види і оселища, але водночас враховують господарську діяльність людини.

У світі до Смарагдової мережі – територій особливого природоохоронного значення – зараз вклчені 3500 об’єктів, із них 271 об’єкт розташований на території України, у т. ч. більше 10 – на території Сумщини.

За атласом-довідником природно-заповідного фонду Сумської області – це Деснянсько-Старогутський національний природний парк; Гетьманський національний природний парк; Середньосеймський; Шалигінський заказник; Природний заповідник «Михайлівська цілина»; Верхньосульський; Верхньоесманський заказник; Богданівський заказник;– Смяцько-Знобівський; Верхнє Подесіння;  Шосткинський.

Остап Семерак також повідомив, що основні витрати на впровадження презентованого законопроекту підуть на розроблення і впровадження менежмент-планів, в яких, зокрема, буде чітко визначено заходи зі збереження і моніторингу кожного пріоритетного виду та природного оселища.

Шановні читачі сайту “Сумські дебати”! У нас з’явився новий сервіс “Афіша”, де можна ознайомитись із тим, як цікаво та корисно провести свій вільний час. Ми зібрали всі масові заходи (кіно, театри, концерти, виставки, спортивні змагання, дискотеки та багато іншого) в одному місці для Вас!

Поділитися в соціальних мережах