Стало відомо, за скільки продадуть двотонного бронзового Леніна

5 червня у Глухові в присутності представників міськвиконкому, громадськості, ЗМІ бронзовий пам’ятник Леніну погрузили на високобортний КАМАЗ підприємства «Технопромсервіс», яке висловило бажання придбати його для утилізації. На ваговому комплексі «Росток – Холдингу» авто з вантажем «потягнуло» на 11 240 кг.

Мінусуючи те, що має транспортний засіб – 9040кг., отримуємо 2200 кг. Саме стільки важить глухівський монумент вождеві світового пролетаріату. Кожен його кілограм оцінений у 47грн. Це дещо нижче пересічної ціни на пунктах прийому кольорового лому.
Спеціалізовані сайти ( наприклад, http://ukrmetsplav.com) пропонують за кілограм латуні або бронзи від 55 (шлак) до 75(великі фрагменти) гривень. Чому матеріал, який пішов на Ілліча, продають за ціною нижчою за ту, яку має бронзовий шлак?
По – перше, як пояснив директор «Технопромсервісу» Сергій Гайворонський, глухівський Ленін – негабаритний. Його розчленування автогеном потягне за собою зменшення, як мінімум, на 5%, загальної ваги. По-друге, всередині пам’ятника доволі потужний арматурний «скелет» зі звичайної сталі, яка коштує набагато дешевше за кольорові метали, але дає пристойну вагу.
Ну, і трохи здешевлює вартість матеріалу товстий шар фарби та вартість завантаження-доставки за рахунок сторони прийому. Начальник міського управління ЖКГ і містобудування Марія Сегеда озвучила загальну суму коштів, яку отримають від продажу монумента, – 103,4 тис. грн. Ці гроші надійдуть на рахунок управління, а подальше їхнє використання вирішить міська рада.

Джерело: http://kourier.in.ua/

Поділитися в соціальних мережах