Лікарі Сум просять мільйони на психічно хворих

Відділ охорони здоров’я Сумської міськради знову б’є на сполох з приводу гострої нестачі коштів на забезпечення пільгової категорії сумчан ліками за безоплатними рецептами. Цього разу – для хворих на психічні захворювання.

Минулого тижня депутатська комісія з питань охорони здоров’я та освіти розглянула звернення міськвідділу охорони здоров’я про виділення для цієї категорії хворих додаткового фінансування з міськбюджету в сумі 2,77 млн грн.

За інформацією в. о. начальника міськвідділу охорони здоров’я Олени Чумаченко, на сьогодні в Сумах проживає 56254 пільговика, які мають право на безкоштовне забезпечення ліками (за пільговими рецептами), з них 2235 – психічно хворих (на шизофренію та епілепсію). Загальна потреба в коштах на ліки всіх пільговиків в поточному році становить 75,7 млн грн, а виділено всього 13,6 млн (18% потреби). При цьому на забезпечення хворих із психічними захворюваннями при потребі в 3,67 млн грн передбачено 894,2 тис. грн (24,4%).

За погодженням із планово-бюджетною депутатською комісією виконком 16 квітня вже прийняв рішення, яким рекомендував міськраді на найближчій сесії додатково виділити на вказані цілі 500 тис. грн. Однак чиновники від медицини наполягають на тому, що в даному випадку забезпечення повинно бути стовідсотковим. Адже це дуже специфічна категорія хворих, лікування яких не можна переривати: без постійної підтримуючої терапії їх стан значно погіршується, і це призводить до тяжких наслідків як для самих хворих, так і для їхніх родичів і всіх оточуючих. Профільна комісія підтримала виділення всієї суми, але чи знайде місто таку можливість – невідомо.

Профільний заступник мера Степан Пак вважає, що для інших пільгових категорій також потрібно додавати кошти, аби довести забезпеченість хоча б до 50%. Оскільки, як правило, це малозабезпечені верстви населення, пенсіонери, інваліди, які просто не можуть купити собі всі необхідні ліки повністю за свій рахунок.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах