11-класниця із Сум представить Україну на Дитячій Нобелівській премії у США

Цьогорічна випускниця Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №10 ім. Героя Радянського Союзу О. А. Бутка Юля Супрун – переможець численних творчих конкурсів та олімпіад з математики, фізики, хімії, економіки, української мови, інших предметів. Їй у різні часи присуджувалася стипендії міського голови Сум, голови облдержадміністрації, зараз вона вдруге поспіль отримує стипендію Президента України.

Зі своїх 16 прожитих років дівчина майже половину займалася художньою гімнастикою і досить успішно, адже мала перемоги на всеукраїнських змаганнях – кількість медалей і кубків вражає. І хто знає, можливо, саме наша Юля піднялася б на найвищу світову сходинку з цього виду спорту, якби не любов до математики.

– Захоплення предметом прийшло з появою у класі нового викладача, захопленого до безтями у свій предмет, – розповідає Юля Супрун. – Саме заслужений учитель України Альона Іванівна Азаренкова прищепила мені любов до найцікавішої науки. Допомагала і допомагає удосконалювати знання.

Минулого року прийшло ще одне визнання – дівчина стала першою у відбірковому турі в Україні конкурсу Intel ISEF, який ще називають «Дитячою Нобелівською премією». Тоді серед 1800 учасників з 75 країн світу та регіонів США вона представила Україну у Всесвітньому фіналі. І ось тепер чергова перемога. Врахувавши зауваження до минулорічного проекту, Юля представила на суд експертного журі його удосконалений варіант на тему: «Розв’язування узагальненого рівняння Лежандра Aх^2+Ву^2=Сz^r та його застосування в криптографії» у категорії «Математика». І хоча, як кажуть, двічі в одну річну не увійти, юній сумчанці це вдалося. Вона знову стала першою суперфіналісткою серед 225 учасників.

– Дехто скептично поставився до нашого з Альоною Іванівною рішення вдруге взяти участь у конкурсі з тим же проектом, – посміхається Юля, – але після Америки я зрозуміла: відкриття в науці тільки тоді є цінним, коли має практичне застосування. Ось ми з наставником і удосконалили свій проект, підсиливши його конкретикою.

– Є сподівання, що компетентне журі американських експертів, серед яких і Нобелівські лауреати, віддасть належне роботі Юлі, – не приховує гордості за свою дитину Олена Володимирівна. – До речі, минулого року саме до нашої дівчинки підходили мало чи не всі члени журі. 15 хвилин для розмови відвів і його голова.

Тож наразі Юлія Супрун готується до участі в міжнародному конкурсі Intel ISEF 2018, який відбудеться з 13 до 18 травня у м. Піттсбурзі (штат Пенсильванія, США).

А вдома за неї вболіватимуть улюблений учитель, подружки і, звичайно, батьки. Саме вони фактично фінансують різні конкурси не лише в Україні. Ось і нещодавно Юля повернулася з черговою перемогою з Білорусі, а перед цим був наш Ужгород.

– Вона у нас буквально – жабка-мандрівниця, – посміхається мама. – Ми з татом завжди її підтримуємо, допомагаємо чим можемо. А головне – пишаємося досягненнями. І навіть тоді, коли залишаємося (це буває практично ніколи, – сміється) без призів, ми радіємо, що Юля була просто учасником, змагалася, демонструвала свої знання і здібності.

У свою чергу донька щиро вдячна мамі й татові за любов, за руку підтримки, тож усі свої перемоги присвячує їм.

Поділитися в соціальних мережах