Сумських дітей прийматимуть до перших класів за новими правилами

Зарахування дітей до перших класів цього року відбуватиметься за дещо зміненими правилами. Про те, що ж саме зміниться у прийомі дітей до шкіл під час виїзного брифінгу розповіли начальник управління освіти і науки Антоніна ДАНИЛЬЧЕНКО та директор спеціалізованої школи І ступеня № 30 «Унікум» Лариса СОПІНА.

За словами Антоніни Данильченко, підготовка до зарахування дітей до першого класу за новими правилами розпочалась з 1 вересня минулого року. Зміни спричинені впровадженням на рівні держави Концепції «Нова українська школа» і новим Законом України «Про освіту». Відповідно до останнього, повідомила начальник управління освіти і науки, дитина, як правило, повинна почати здобувати початкову освіту з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилось сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж року.

За словами Антоніни Данильченко, батьки мають право обирати школу для своєї дитини. Проте спершу потрібно звернутись до навчального закладу за місцем проживання дитини. На сьогодні в Сумах є такі школи, де попит перевищує пропозицію. Зокрема, це школи № 9, № 6, № 7, № 29, № 30. У зв’язку із цим нині багато батьків цікавляться, чи буде проводитись конкурс для першокласників 2018 року. Тут Антоніна Данильченко роз’яснила, що такий не проводився і раніше, окрім спеціалізованих закладів освіти. На сьогодні співбесіди можуть проводитись лише угімназіях, ліцеях, колегіумах, спеціалізованих школах (школах інтернатах). Проте це в жодному разі не може бути конкурс, який передбачає перевірку навичок дитини з математики, читання та інше.

Це підтвердила і директор спеціалізованої школи І ступеня № 30 «Унікум» Лариса Сопіна. «Станом на 5 березня ми мали 261 заяву від батьків з проханням зарахувати їхню дитину до нашої школи. Проте у нас лише чотири перші класи по 30 учнів. Зарахувати всіх бажаючих ми не можемо. Відповідно до статуту нашого навчального закладу і нового Закону України «Про освіту» ми можемо проводити співбесіду з потенційними першокласниками», – зазначила Лариса Сопіна.

Загалом цьогоріч у Сумах за парти має сісти понад 3100 першокласників. Наразі управління освіти і науки та працівники цієї галузі готуються до створення нового освітнього простору для майбутніх першокласників. «Для них ми готуємо 114 класів. А оскільки у програмі відбулось багато змін, то на сьогодні одним із важливих питань є кадрове питання. На сьогодні Міністерство визначило тренерів, які проводять співбесіди з педагогами. Проте ще не всі школи повністю забезпечені педагогами які працюватимуть за новою освітньою системою», – розповіла Антоніна Данильченко.

Шановні читачі сайту “Сумські дебати”! У нас з’явився новий сервіс “Афіша”, де можна ознайомитись із тим, як цікаво та корисно провести свій вільний час. Ми зібрали всі масові заходи (кіно, театри, концерти, виставки, спортивні змагання, дискотеки та багато іншого) в одному місці для Вас!

Поділитися в соціальних мережах