Глухівчани занепокоєні отруйною рослиною в поліклініці (фото)

У соціальних мережах пильні глухівчани винесли на обговорення тему доречності в центральній поліклініці отруйної рослини – диффенбахії.

А й справді, квітку нерідко можна побачити в коридорах медичних і навчальних установ. Багато біологів стверджують, що небезпека тропічної рослини таїться в стеблах і листках диффенбахії. Потрапивши на слизову оболонку або шкірні покриви, сік цієї рослини може стати причиною серйозного опіку.

lekarstva-pri-ozhogakh-termicheskogo-tipa-jpg-pagespeed-ce-t5dwlonwmy

Милі працівниці медустанови обіцяли передати цілком виправдане занепокоєння глухівчан керівництву.

Нагадаємо, 19 березня поточного року в Сумах півторарічна дитина опинився в реанімації через отруєння кімнатною рослиною. Хлопчик зламав листок диффенбахії і вирішив спробувати його на смак. Батьки знали про отруйні властивості рослини, тому відразу промили малюкові рот і відвезли в лікарню. Дитину для спостереження помістили в палату інтенсивної терапії. Завдяки блискавичній реакції батьків отрута не встиг всмоктатися у великій кількості.

Тому якщо позбутися від диффенбахії шкода, її радять хоча б тримати подалі від дітей. «Набряк в порожнині рота і навіть набряк дихальних шляхів, що призводить до ускладнення дихання, виражена слинотеча. Якщо на шкірі або на руках розтерти рослину – то виникають хімічні опіки. Перша допомога – промити водою і дати попити молока», – розповів завідувач відділенням реанімації Сумської міської дитячої лікарні Олександр Хоменко.

Джерело: hlukhiv.info

Поділитися в соціальних мережах