Медреформа в Шостці запрацює не раніше листопада

Починаючи з березня місяця  цього року фахівці Шостки почали працювати над впровадженням норм нової реформи, яка стосується надання первинної медичної допомоги.

Згідно вимог медичної реформи у місті створять єдиний центр первинної медичної допомоги, в який увійде 5 лікарських амбулаторій групової практики міста, розташованих на базі 1, 2, 3, і 4 поліклінік, дитячої поліклінікі та сільських амбулаторій.

Зі слів, головного лікаря ЦРЛ Олега Штогрина, у Вороніжзькій амбулаторії передбачено 3 лікаря, тому вона теж буде амбулаторією групової практики. Проте на базі зараз існуючих богданівської і  івотської сільських амбулаторій буде створено амбулаторію монопрактики — там буде працювати 1 лікар, відповідно там де були фельдшерські пункти запрацюють пункти здоров’я.

Головний лікар пояснив, що Єдиний центр первинної медичної допомоги буде знаходитися, як і раніше, на базі 4-ї поліклінікі, проте первинна медична ланка почне працювати за новими економічними законами. Для того щоб Центр мав змогу розпочати свою діяльність, необхідно підготувати матеріально-технічну базу, підписати необхідну кількість декларацій з лікарями і отримати ліцензію. Планується всі підготовчі роботи закінчити до листопада місяця поточного року.

Поки що процес підписання декларацій з лікарями призупинено, але він буде відновлений, як тільки лікарі перейдуть із ЦРЛ у новостворений центр первинної медико-санітарної допомоги.

Згідно нової реформи заробітна плата лікарів первинної медичної допомоги: сімейних лікарів, дільничних терапевтів і дільничних педіатрів, залежатиме  від кількості пацієнтів, що уклали з ним декларацію, а не від фіксованої ставки. З нового року через Національну службу здоров’я направлятимуть кошти за обслуговування пацієнтів у медичних закладах.

Так, терапевту потрібно підписати договір про медобслуговування з 2000 людьми, сімейному лікарю – 1800, педіатру – 900 (у кожному випадку вказана максимальна кількість пацієнтів). За кожного пацієнта держава заплатить лікарю 370 гривень, за дітей і людей похилого віку – більше. В іншому випадку це позначиться на платні лікаря.

За словами Олега Штогрина, якщо всі мешканці міста і району, а це 102 тис. особи, заключать декларації з лікарями первинної ланки, а їх налічується 57, то кожний лікар залишиться при роботі.

Джерело: shostka.life

Поділитися в соціальних мережах