У медзакладі на Сумщині – гірше, ніж у тюрмі

У Лебединському психоневрологічному інтернаті – неналежні умови проживання. Це засвідчив візит без попередження до Лебединського психоневрологічного інтернату для чоловіків у Сумській області, здійсненого регіональним представником Уповноваженого у Сумській області та працівником Секретаріату Уповноваженого з прав людини у межах реалізації національного превентивного механізму.

На час візиту в закладі проживало 176 осіб. Моніторами було зафіксовано неналежні умови проживання підопічних у корпусі для осіб із важкими психічними розладами – тут в одній кімнаті перебувають 30 осіб. Підопічні повідомили, що в цьому приміщенні, яке у неналежному санітарному стані, вони бувають постійно, окрім часу, відведеного для прийому їжі. При цьому люди позбавлені можливості виходити на прогулянки на свіже повітря.

Також одним із проблемних питань, на якому було наголошено учасниками візиту, є невикористання особистих коштів підопічних, які перебувають під опікою директора інтернату. Ці кошти не використовуються для їхніх особистих потреб, а лише накопичуються на рахунках.

Звіт за результатами візиту з відповідними рекомендаціями буде надіслано до Міністерства соціальної політики України та Сумської обласної державної адміністрації для вжиття заходів реагування.

Джерело: lebedinpress.com.ua

Поділитися в соціальних мережах