В центрі екстреної допомоги розпустили анестезіологічну бригаду

Днями в Сумському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф відбулася нарада, на якій лікарі обговорили стан надання виїзної консультативної допомоги в області.

 Заступник директора з оперативної роботи, медицини катастроф та цивільного захисту населення Ольга Калініченко доповіла, що на Сумщині працюють 423 лікарі-консультанти з 19 спеціальностей, серед яких 42 – наукові працівники Медичного інституту СумДУ із 17 спеціальностей (33 к.м.н. та 9 – д.м.н.), 70 висококваліфікованих спеціалістів із 4-х опорних пунктів Конотопа, Охтирки, Шостки, Ромнів, 76 лікарів резерву. Вдома чергують лікарі 11 спеціальностей, в основному хірургічного профілю, – зазначила заступник директора.

За оцінкою фахівця, служба консультативної допомоги у минулому році спрацювала добре. Показник кількості викликів на 10 тисяч населення у порівнянні з 2015 роком зріс на 8,3%, а з 2014-м – на 14,6%. 

   З грудня 2016 р. довелося припинити функціонування анестезіологічної бригади оскільки навантаження на медичних працівників було досить низьким: за рік – 17 маніпуляцій на 1 посаду. Під час епідемії грипу медичні працівники працювали досить напружено. Для доставки лікарів-консультантів до хворих 33 рази довелося задіювати бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги.

За словами Ольги Калініченко, проблеми з оплатою праці здебільшого виникають через невчасне оформлення лікувально-профілактичними закладами необхідних пакетів документів.

Поділитися в соціальних мережах