На Сумщині корів доїть робот

У Шосткинському районі відбувся семінар з питання впровадження новітніх технологій у розвиток молочної галузі. Як повідомляє Шосткинська райдержадміністрація, участь у заході взяли фахівці тваринницької галузі регіону. Зокрема, керівники і фахівці структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку райадміністрацій, представники сільськогосподарських підприємств області з виробництва молока. Делегацію очолив директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександр Маслак. Теоретична частина семінару відбулася на базі Клишківського НВК.

Голова Шосткинської РДА Віктор Ждаміров ознайомив присутніх із досягненнями галузі тваринництва Шосткинщини і зазначив особливість Клишківського фермерського господарства «Озон»:

“Це єдине на Сумщині і одне з трьох в Україні фермерських господарств, котре обрало курс на впровадження в галузь тваринництва високопродуктивної роботизованої агротехніки. І це один з не багаточисельних прикладів того як розумне ведення господарства дає зростання рентабельності, без сучасних супутніх негативних наслідків – зниження якості молока, виснаження земель технічними культурами”.

Сьогодні господарство має 150 дійних корів і 80 телиць і щодоби постачає до 3,5 т високоякісного молока на добу з жирністю від 4,5% до 5%.

У ФГ «Озон» працює зараз три покоління однієї родини: батько, двоє його синів і онук, яким допомагають ще дев’ять місцевих жителів. Починали в 2000 році з 87 га землі в обробці, в 2001 – взяли в оренду у власників земельних паїв ще 500 га, а також деяку техніку, три напівзруйнованих будівлі і 54 голови великої рогатої худоби. Поступово нарощували потужності, зароблені гроші вкладали в подальший розвиток господарства, брали кредити. Всього інвестували в господарство більше 2 мільйонів євро. Усі корми (люцерни сінаж, гірчицю, люпин, овес, кормовий горох, кукурудзяний силос) в «Озоні» вирощують і пакують самі. Крім тваринництва, займаються рослинництвом: сіють гречку, пшеницю, жито. 3,2 тисячі га землі, яка знаходиться в розпорядженні фермерського господарства «Озон», обробляють потужною технікою, основу якої складають сучасні досягнення німецьких інженерів: трактори Axion-850 і Axion-940 з комп’ютерним оснащенням, зернозбиральні комбайни Tucano-470 i Tucano -570 , телескопічні навантажувачі Skorpion, сівалка Horsch Pronto, американська дискова борона John Deere та ін.

Техніка відверто вразила делегатів, особливо робот дояр Mlone. Роботизована система в процесі доїння проводить ряд тестів і веде «досьє» на кожну тварину, пізнаючи її по датчику, який кріпиться на вухо. Інформація акумулюється в базі даних, дозволяючи проводити подальшу аналітичну обробку. Тести дозволяють виявляти різні захворювання тварин, у тому числі на ранніх стадіях. Роботизована доїльна система добре пристосована до потреб тварин. В середньому корови самостійно заходять до робота на доїння 2-3 рази на день, при тому, що оператори машинного доїння, як правило, доять корів 2 рази на день. Корови після отелення, буває, і 4-5 раз приходять до робота.

Джерело: http://shostka.info/

Поділитися в соціальних мережах