Сумські політики пообіцяли провести травневі свята без лозунгів та партійної символіки

У Сумах представники політичних партій і громадських об’єднань уклали Меморандум щодо проведення заходів з відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Як зазначила директор департаменту комунікацій та інформаційної політики Антоніна Кохан до підписання даного документа запросили всі провідні політичні партії та громадські організації. Ті, хто не зміг поставити свій підпис під Меморандумом сьогодні, зможуть зробити це завтра. Головна мета підписання – відзначити належним чином День пам’яті та примирення і 73-тю річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, забезпечити громадський спокій і порядок під час проведення урочистих та меморіальних заходів.

Даним документом підписанти засвідчують готовність під час проведення власних заходів та участі в офіційних заходах утриматись від використання політичних лозунгів та партійної символіки; не допускати використання та розповсюдження «георгіївських стрічок», нацистської та комуністичної символіки, у тому числі й під виглядом «прапора Перемоги»; активно сприяти виготовленню, розповсюдженню та використанню пам’ятного знаку «Мак пам’яті»; не допускати суперечок, провокацій, конфліктів з представниками інших партій та громадських об’єднань; активно протидіяти спробам провокацій, розпалюванню протистоянь з представниками інших об’єднань громадян, повідомляти про такі факти правоохоронні органи та громадськість; не поширювати у засобах масової інформації заяв, повідомлень щодо оцінки дій інших громадських об’єднань в контексті відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, що можуть призвести до конфліктів та загострення суспільних відносин.

dsc06247

dsc06235

Як повідомив начальник Сумського відділу поліції Павло Карабута, на час свят особовий склад поліції переведуть на посилений режим несення служби. Загалом публічний порядок у місті забезпечуватимуть понад 500 осіб. Це будуть представники поліції та громадських формувань, військові. Окрім пильнування порядку під час проведення масових заходів, відзавтра беруть під цілодобову охорону 13 пам’ятників.

Поділитися в соціальних мережах