На Сумщині сільського голову засудили до 3-х років позбавлення волі

Апеляційний суд Сумської області розглянув апеляційні скарги на вирок Білопільського районного суду, яким колишнього сільського голову с. Олександрівка Буринського району було визнано винним у підробленні рішень сесій сільської ради, привласнені та розтраті майна громади.

Судом було встановлено, що обвинувачуваний протягом своєї каденції на посаді голови сільради неодноразово підробляв рішення сесій депутатського корпусу, на основі яких йому за рахунок місцевого бюджету виплачувалися премії, надбавки, матеріальні допомоги на суму майже 70 тисяч гривень. Крім того, використовуючи своє службове становище, особа заволоділа транспортним засобом, придбаним місцевими підприємцями для села Олескандрівка.

Було встановлено, що на зборах фермерів колишній сільський голова запропонував їм надати йому в залежності від розміру орендованих ними земельних ділянок кошти для придбання автомобіля в інтересах громади. Отримавши від них гроші, обвинувачуваний придбав транспортний засіб. Проте, зареєстрував його на своє ім’я і використовував на власний розсуд. Згодом на підставі акту приймання-передачі передав автомобіль у користування сільраді, при цьому фактично змусивши секретаря виготовити текст завідомо неправдивого рішення сесії про погодження депутатським корпусом укладення з ним, як із сільським головою, договору оренди.

З рішенням суду першої інстанції не погодилася ні сторона захисту, ні сторона обвинувачення. До апеляційної інстанції скарги надійшли від обох сторін. Захист спершу просив пом’якшити вирок суду першої інстанції, а згодом взагалі скасувати його. Обвинувачення звернулося з проханням змінити вирок суду в частині призначеного додаткового покарання.

Розглянувши в судовому засіданні апеляційне провадження, колегія суддів з розгляду справ та матеріалів кримінального судочинства апеляційну скаргу захисника обвинуваченого залишила без задоволення, натомість скаргу прокурора з доповненнями задовольнила. Змінивши вирок суду першої інстанції, апеляційний суд визначив колишньому олександрівському сільському голові покарання у вигляді позбавлення волі на 3 роки з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності строком на 3 роки.

Поділитися в соціальних мережах