На тонкій кризі загинуло п’ятеро

Через аномально теплу погоду тільки з середини січня почалася справжня календарна зима. На водоймах тільки формується льодовий покрив, товщина якого мінімальна. Однак це не лякає, зокрема, любителів зимової риболовлі, які виходять на тонкий лід, наражаючи себе на небезпеку.

Як результат, у поточному році на водних об’єктах області вже загинуло п’ять осіб. Трагічні випадки зафіксовані в Середино-Будському, Сумському, Білопільського району, місті Шостка і Сумах. Вік загиблих – від 23 до 54-х років.

Невтішна статистика свідчить про те, що слід прислухатися до порад рятувальників і не виходити на лід!

Якщо ви опинилися у воді без будь-якого допоміжного засобу при собі, головне – не панікувати. Щоб вибратися на поверхню, намагайтеся не обламувати край, наповзайте грудьми на крижину, щоб збільшити площу опори. Вийшовши з води, відкотіться і повзіть в тому напрямку, звідки ви прийшли і де, таким чином, міцність льоду перевірена.

Якщо вам довелося стати свідком потрапляння людини під лід, відразу повідомте йому, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе дошку, лижі або фанеру і повзіть на них. Допомогти людині вибратися з крижаної води допоможуть ремені, шарфи або лижі, які треба подавати в декількох метрах. Витягнувши потерпілого, негайно покиньте небезпечну зону.

Щоб ці знання не довелося застосовувати на практиці, слід пам’ятати, що безпечний лід – товщиною не менше 7 см для однієї людини і 15 см – для групи осіб. У періоди відлиг і нестійких погодних умов потрібно взагалі утриматися від виходів на лід річок і озер, яка втрачає міцність і стає вкрай небезпечною, і ні в якому разі не допускайте на водойми дітей, повідомляє управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Сумській області.

Увага! На сайті «Сумські дебати» доступний новий сервіс «Оголошення». Усі оголошення подаються абсолютно безкоштовно і без реєстрації, є можливість додавати фото. Останні п’ять оголошень автоматично транслюються на головній сторінці та на сторінках із новинами. Кількість поданих оголошень не обмежується. Скористайтеся нагодою і подайте безкоштовно своє оголошення!

Поділитися в соціальних мережах