Начальник поліції зробив офіційну заяву

Звернення начальника Головного управління Національної поліції в Сумській області Лушпієнка М. М. до громади міста Суми:

“Останнім часом на території окремих регіонів держави (зокрема, у Полтавській, Кіровоградській областях) мали місце ряд суспільно-резонансних подій, пов’язаних із конфліктними ситуаціями щодо права власності на земельні ділянки, будівництва об’єктів всупереч інтересам мешканців територіальної громади тощо.

На жаль, протягом останніх двох місяців на території міста Суми набирає обертів конфлікт із приводу будівництва на місці торгівельного павільйону по вулиці Засумській, 3/1, проти якого виступають керівництво Сумської загальноосвітньої школи № 12, представники батьківських комітетів та деякі приватні підприємці. 

Разом із тим, представники органів місцевого самоврядування, якими надавалися відповідні дозвільні документи на проведення будівельних робіт, незважаючи на наростаючий градус невдоволення у суспільстві, належну роз’яснювальну роботу з населенням не провели. Як наслідок, 23.07.2017 о 21.24 на спеціальну лінію УІП КП “102” ГУНП в Сумській області надійшло повідомлення про те, що за адресою: м. Суми, вул. Засумська, 3/1, зібралася група місцевих мешканців у кількості 10 осіб, які незадоволені будівництвом на місті квіткового павільйону. 

Встановлено, що того дня майже впритул до навчального закладу здійснювалося риття котловану, що викликало різкий суспільний резонанс та невдоволення батьків дітей, які навчаються в даному закладі. На місце події прибув голова Сумської обласної ради Токар В. М., який суттєво посприяв поліції не допустити загострення конфлікту між представниками забудовника та жителями обласного центру. Разом із тим, жоден представник чи депутат Сумської міської ради для налагодження діалогу між конфліктуючими сторонами не з’явився. 

У той же час за наявною інформацією управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Сумської міської ради прийнято рішення щодо зупинення підготовчих та будівельних робіт на зазначеному об’єкті (припис від 12.07.2017), але представники забудовника намагалися із залученням криміналітету продовжити роботи і тим самим ще більше загострили ситуацію. 

Поліція закликає обидві сторони не порушувати громадський порядок, діяти виключно у рамках закону та проявляти взаємоповагу.
Закликаємо органи місцевого самоврядування якнайшвидше розібратися у ситуації, що склалася, налагодити професійний діалог між забудовником та мешканцями міста, які виступають проти проведення будівельних робіт, знайти компроміс, а у подальшому – рішення, які стосуються інтересів значної частини жителів міста, приймати лише після громадських слухань (обговорень). 

У свою чергу вкотре наголошуємо, що під час виконання своїх завдань підрозділи поліції області, як і раніше діятимуть виключно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, з метою недопущення порушень публічної безпеки та порядку.

З повагою М. Лушпієнко

Поділитися в соціальних мережах