Сумчани скаржаться на несанкціонований відеозапис у маршрутках

Сумчани просять заборонити перевізникам та водіям маршрутних таксі пропонувати пільговику пред’являти посвідчення на відеокамеру, а самі відеокамери улаштувати таким чином, щоб унеможливити ідентифікацію пасажирів. Електронну петицію такого змісту зареєстрував Ігор Давидко.

“Дана вимога перевізників та водіїв не передбачена діючим законодавством, а сам факт відеозапису особистих даних, які містяться у посвідченні пільговика, а також його зовнішності, є несанкціонованим (без згоди) збором особистих даних. Перевізник, збираючи такі дані, не гарантує їх не поширення і відповідальність за поширення. Зазначене є втручанням у приватне життя та порушенням законодавства України. Також ці дані можуть бути використаними невизначеним колом осіб в умовах війни не в інтересах пільговика, що створює для нього ризики особистої безпеки.

Необхідно винести рішення ради, яким зобов’язати встановлювати у договорах на перевезення пряму заборону пропонувати пільговику пред’являти пільгове посвідчення на відеокамеру, а самі відеокамери улаштувати таким чином, щоб унеможливити ідентифікацію пасажирів, передбачити умову про розірвання договору з перевізником у випадку допущення одного такого порушення”, – йдеться у петиції, яку можна підтримати прямо ТУТ.

Поділитися в соціальних мережах