Суми будуть поїти Токарі

Минулого тижня депутати Сумської міськради дали КП «Міськводоканал» дозвіл на підключення села Токарі Бездриківської об’єднаної територіальної громади до системи централізованого водопостачання Сум, а саме – до Токарівського водозабору.

З цим питанням громада звернулася до сумського водоканалу ще влітку. За інформацією сільського голови Бездрика Олександра Маркіна, в Токарях є дві діючі артезіанські свердловини, але для повноцінного забезпечення водою жителів села (а на сьогодні це 2058 чоловік) цього обсягу недостатньо. До того ж, в останні роки рівень води в шахтних колодязях постійно знижується. Але найголовніше, що вода, якою сьогодні користуються місцеві жителі, згідно з результатами лабораторних досліджень не придатна до вживання через розташовані поруч із селом звалища відходів ПАТ «Сумихімпром». Цю воду можна використовувати тільки для технічних потреб.

Розглянувши звернення селян, «Міськводоканал» повідомив, що нинішньої потужності водоносного горизонту на Токарівському водозаборі цілком достатньо для підйому і подачі води в Токарі. Для цього треба просто зібрати нову гілку водогону, щоб зробити закільцовку на водозабір. Сума там немаленька, але Бездриківська сільрада запевнила керівництво КП, що всі витрати з прокладання водопроводу бере на себе.

У липні депутати не проголосували за це питання, тому що директора водоканалу Анатолія Сагача не було на сесії (він був у відрядженні в НКРЕКУ), а без нього ніхто не зміг толком пояснити, про що йдеться і які можуть бути наслідки для міста. Але цього разу всі питання були роз’яснені, і депутати підтримали рішення 23 голосами.

Джерело: http://www.shans.com.ua

 

Поділитися в соціальних мережах