У Сумах в аптеках раптово зникли важливі ліки

Із початку року сумчани насилу знаходять в аптеках життєво необхідні  препарати. Аби відшукати певні ліки, доводиться обійти чи не півміста. Наприклад, пан Василь, який хворіє на цукровий діабет, у пошуках пігулок обійшов усю Харківську та Хіммістечко. Без таблеток чоловік залишитись побоюється – тоді рівень цукру швидко підскочить і стан здоров’я різко погіршає. Запастись ліками наперед пенсіонер не може – просто не вистачить грошей.

Із кінця 2016 року вийшла низка постанов щодо ціноутворення на препарати. Аптекам встановили такі умови цін на ліки, яких не пропонує жоден постачальник. Рекомендована Кабміном вартість значно занижена і не відповідає реаліям, стверджують фармацевти.

“На сьогодні аптеки не можуть у повному обсязі забезпечити ліками людей, хворих на серцево-судинні захворювання, гіпертонію та астму у зв’язку з тим, що препарати відстуні від постачальників”, – говорить заступник директора КП “Суми-Фарм” Тетяна Чубур.

Лише чиясь смерть через відсутні препарати змусить контролюючі органи втрутитись у ситуацію. Та перебої із постачанням ліків очікують аж до квітня…

 

Поділитися в соціальних мережах