Сумська школа №29 не дізнається своїх перспектив до канікул?

10 травня питання про виділення коштів, яких бракує для роботи школи мистецтв при спеціалізованій школі №29 в Сумах, вчергове розглядалося на планово-бюджетній депутатській комісії Сумської міськради. Нагадаємо, суть проблеми – в тому, що після зміни норм розподілу освітньої субвенції з держбюджету, спеціалізацію шкіл за напрямками, що не входять в загальноосвітні, повинні оплачувати місцеві бюджети. Сумська школа №29 – школа естетичного виховання, де поруч із загальноосвітніми дисциплінами діти вчаться співу та грі на музичних інструментах, хореографії, театральному та декоративно-прикладного мистецтв. Йдеться не про гуртки, а про повноцінний базову освіту за обраним напрямом, із яким учні можуть вступати до вищого училища культури і мистецтв, а потім – до вузів.

Все це виявилося під загрозою – адже в міському бюджеті коштів на утримання школи мистецтв не заклали. Спеціалізована школа може перетворитися на загальноосвітню, більше 1,1 тис. учнів школи мистецтв – перервати навчання, а вчителі – втратити роботу. Тому ситуація схвилювала і педколектив, і батьків учнів. Питання 29-ї школи вже виносилося на планово-бюджетну комісію міськради, яка повинна вивчити його і рекомендувати або не рекомендовані депутатам виділити кошти. Однак минулого разу з’ясувалося, що розрахунки потреб, зроблені бухгалтерією, не надійшли в управління фінансів міськради і не були їм підтверджені. Як пояснила начальник управління освіти Антоніна Данильченко, оскільки з проблемою недофінансування в процесі реформ зіткнулася не тільки 29-я, а й інші школи обласного центру, то і підрахунок повинен робитися комплексно, на всі заклади освіти – і тільки після цього питання буде винесено на сесію міськради. Цю суму пообіцяли надати в управлінні фінансів до наступного засідання депутатської комісії.

І ось цей довгоочікуваний момент настав, комісія відбулася. На неї прийшла невелика група педагогів школи і батьків учнів. Перше, що впадало в очі – це відверто негативне ставлення до учасників обговорення з боку голови комісії Володимира Шилова. Складалося враження, що це не дорослі шановані в суспільстві люди прийшли поцікавитися, як міська влада має намір вчинити з їх робочими місцями і майбутнім їхніх дітей, а малолітні жебраки прорвалися в будівлю міськради, щоб клянчити у депутатів їх особисті кошти. Зневажливі висловлювання на адресу батьків і вчителів звучали майже безперервно. Масла у вогонь підлила і Антоніна Данильченко, звинувативши адміністрацію школи в тому, що вона отримує кошти в тому числі і за роботу з батьками учнів, але роботи цієї явно недостатньо. А причиною всього цього стало недвозначне бажання візитерів почути, коли ж буде вирішено питання по школі.

Як повідомила Антоніна Данильченко, школам виділено кошти для виплат вчителям за січень-квітень. Таким чином, необхідна для 29-ї школи сума в 5,1 млн зменшилася вдвічі. Всі розрахунки по цій школі на вересень-грудень зроблені. Але окремо розглядатися це питання не буде – а по іншим школам розрахунки потреби в дофінансуванні на вересень-грудень ще не зроблені.

Коли ж вони будуть зроблені, – кілька разів запитували вчителі та батьки, викликаючи у чиновників і депутатів різноманітні звинувачення і глузування. Домогтися вдалося тільки відповіді, що розглядатися це питання буде за фінансовими результатами півріччя, а може, і дев’яти місяців. А грошей, звичайно, обов’язково дадуть, але можуть і не дати … Загалом, ні ситуація, ні перспективи школи за результатами засідання зрозуміліше не стали.

Хочеться вірити, що міська влада все-таки реально попрацює над вирішенням проблеми. Принаймні, заступник мера Віра Мотречко, яка була єдиним учасником обговорення, котра дотримувалася норми елементарної ввічливості стосовно вчителів і батьків, запевнила їх, що кошти в будь-якому випадку знайдуть і школа мистецтв продовжить роботу.

Джерело: http://www.shans.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах