У Сумах центральна міськлікарня просить півмільйона на дах

Міськвідділ охорони здоров’я Сум вчергове звернувся до депутатів міськради з проханням виділити додаткове фінансування для 1-ї міськлікарні на обладнання системи автоматичної пожежної сигналізації, встановлення нової захисту від блискавки і капремонт даху.

Що стосується системи захисту від блискавки, то адміністрація 1-й міськлікарні вже багато раз піднімала перед міською владою питання про необхідність її установки. Як відомо, старий блискавковідвід, який був встановлений на даху під час введення в експлуатацію головного корпусу лікарні (а це було 40 років тому), був повністю зруйнований під час бурі ще в 2015 році. Після цього під час гроз у лікарні кілька разів траплялися скачки напруги і виходила з ладу дорога апаратура, зависали комп’ютери. Але ж, з огляду на ургентний профіль ЦМЛ, де працюють у тому числі і реанімаційні відділення зі складним обладнанням, можна вважати справжнім дивом, що в результаті цих надзвичайних подій ніхто не постраждав – ні серед пацієнтів, ні серед персоналу лікарні.

У 2016 році міський відділ охорони здоров’я просив депутатів виділити на установку громовідводу на головному корпусі 1-й міськлікарні 188 тис. грн, але грошей так і не знайшлося. У 2017-му лікарня замовила проект системи захисту від блискавки в спеціалізованій організації, яка готова була зробити її за 147 тис. грн. Але в міськбюджет 2018 року ці витрати знову не потрапили, і протягом року всі звернення міського відділу охорони здоров’я та адміністрації медустанови з цього приводу знову залишилися без реакції. На сьогодні ж, крім усього іншого, потрібно ще розробити проектну документацію на систему автоматичної пожежної сигналізації (70 тис. грн) – це вимога управління ДСНС у Сумській області. Разом потрібно 217 тис. грн.

Однак захист ЦМЛ від блискавки – це тільки половина проблеми. Не менш серйозна ситуація з самим дахом головного корпусу, яка вимагає термінового капремонту. Згідно з проектно-кошторисною документацією, на повний капремонт даху потрібно 970 тис. грн. Звичайно, це дуже велика сума, і адміністрація лікарні не має жодних ілюзій з цього приводу в самому кінці року. Але ось парапети даху потребують термінового ремонту. Вони були змонтовані ще в 1971 році і на сьогодні практично повністю зруйнувалися, а оскільки зливів на даху немає, то вода, перетікаючи через парапет, потрапляє під перекриття даху всередину і затоплює приміщення останнього поверху.  Передусім це загрожує знову ж виходом з ладу складної апаратури. На самі парапети потрібно 321 тис. грн. Що говорити про такі серйозні речі, якщо в лікарні немає навіть елементарного – спеціальних світильників «Вихід» для позначення пожежних виходів і протипожежних дверей (з цього приводу, як і по системі захисту від блискавки і пожежної сигналізації, є припис управління ДСНС в Сумській області) . На ці дрібниці (30 світильників і 3 двері) потрібно ще 45 тис. грн.

Звичайно, дуже сумнівно, щоб місто знайшло навіть такі невеликі суми в кінці року, тим більше при тому, що міськбюджет недовиконується. Але, може бути, хоч цього разу депутати закладуть необхідне фінансування в проект міськбюджету наступного року?

Джерело: http://www.shans.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах