Безперервне зростання тарифів на ЖКГ – це засіб оптимізації населення України

Так думку висловили громадські активісти та політики на засіданні «круглого столу». Його учасники категорично проти тарифного геноциду і вважають, що надавачі послуг мають рахуватися із думкою сумчан.

«Спільними зусиллями ми не допустимо, аби «Сумитеплоенерго» провело загальні слухання і після цього підняло тарифи. Уже 21 серпня хоче провести подібні слухання «Сумиобленерго», хоча уряд запевняв нас, що останнє підвищення цін на електрику було 1 березня поточного року. 23 серпня слухання щодо підняття тарифів планує провести «Міськводоканал», який хоче підняти ціну на воду та каналізаційні стоки. І в цьому сенсі мені не зрозуміле ставлення нашої міської влади, їх думка і бачення з цього приводу», – наголосив голова фракції Опозиційного блоку в обласній раді Олександр Стрельченко каналу АТВ. Він заявив, що обласні парламентарі категорично проти підняття тарифів, бо вважають це справжній геноцидом проти сумчан.

З ним погодився однопартієць, заступник голови фракції, голова профільної комісії з питань ЖКГ Микола Войтенко. «Нас повинна об’єднувати одна мета – захист інтересів і прав сумчан від свавілля міської влади, яка своєю мовчазною згодою підтримує значне збільшення ціни на тепло».

Активісти намагалися роз’яснити монополістам, що оплачувати за високі тарифи комуналки, коли не вистачає на їжу і ліки – неможливо. «Нас порівнюють із німцями, які, виявляється, мало їдять, а ми – багато. Ніхто при цьому не говорить, яка в Україні середня зарплата, пенсія, який відсоток від цих надходжень іде на сплату комунальних послуг у Німеччині. Виявляється, лише 4%! А який відсоток у структурі української сім’ї займає плата за комунальні послуги? Непідйомний. І це при тому, що 60% сумчан вимушені звертатися за субсидією на оплату ЖКГ», – акцентувала увагу представник Опозиційного блоку та голова ГО «Жінки за мир» у Сумській області Тамара Іщенко.

Учасники круглого столу переконані, що компанія, яка орендує у сумської громади її комунальну власність – цілісний майновий комплекс Сумську ТЕЦ, фактично нав’язує невигідні людям тарифи. Оскільки, за словами Миколи Войтенка, і на сьогодні вони завищені на 10-15%.

Говорили про те, що захмарні тарифи через завищену вдвічі ціну на газ, тож єдиний вихід – заставити Київ встановити нормальну обґрунтовану ціну на цей первинний енергоресурс.

«Я впевнений у тому, що всі рішення, прийняті Президентом і Кабінетом Міністрів, якими встановлені необґрунтовані ціни на природній газ, і які «потягнули» за собою величезні ціни на тепло, гаряче водопостачання, рано чи пізно будуть скасовані. А тим посадовим особам, хто приймав це незаконне і антинародне рішення – надана правова оцінка», – зазначив Микола Войтенко.

У підсумку обговорення учасники круглого столу обрали координаційну раду та підписали Меморандум про співпрацю на формування тарифів на ЖКГ. Особливо відзначили, що добиватимуться, щоб відкриті слухання по тарифам на тепло провели не 26 серпня кулуарно, про що є оголошення на офіційному сайті «Сумитеплоенерго», а, як і домовлялися, 9 вересня, у синьому залі Будинку рад.

1-4

5-4

6-1

 

Поділитися в соціальних мережах