На Сумщині – нова хвиля безгазу

Не встигли одні селяни Роменщини нарадітися поверненням блакитного палива в домівки, як “безгаз” Дамокловим мечем навис над іншими. Цього разу в “первісну епоху” ризикують потрапити мешканці населеного пункту Глинськ на Роменщині. Люди «забили в усі дзвони», але відчувають, що безрезультатно: усе ж кип’ятильниками, дровами та грілками запастися доведеться.

Звістка про повне відключення газу в селі Глинськ на жителів обрушилася раптово. 260 дворів із 26 березня «кинули на дрова». І якщо школа-інтернат для дітей з розумовими вадами та дитсадок іще зможуть обійтися альтернативними варіантами, то для школи та аграрного ліцею «безгаз» – абсолютна безвихідь, а тут навчаються аж 366 учнів, розповів голова Глинської сільської ради Сергій ФІЛОНЕНКО. Чоловік говорить: у селі зростає соціальна напруга.

Закінчення терміну дії спеціальних дозволів на користування надрами Андріяшівського родовища: ось вирок, який напередодні Великодніх свят став причиною “головного болю” сотні жителів Глинська. “Опалювальний сезон ще не закінчився, – говорить голова. – Крім того, людям призначили субсидії, тепер вони не зможуть скористатися ними”.

Жителі Глинська знають, які це пекельні труднощі, адже не так давно подібна доля спіткала й інших селян району. Нагадаємо, у червні 2017-го 9 сіл Роменщини та Липоводолинщини залишилися без блакитного палива у зв’язку із закінченням в “Укрнафти” терміну дії ліцензій на видобуток вуглеводнів. І хоч, як повідомляли представники компанії, “Укрнафта” вчасно надала весь пакет необхідних для продовження спецдозволів документів до Державної служби геології та надр України, остання продовжувати їх не поспішала, посилаючись на багатомільярдний податковий борг нафтогазовидобувної компанії. Урешті, Феміда стала на бік “Укрнафти”, і спецдозволи на 9 родовищ, 3 з яких розташовані на території Роменського району, Держгеонадра продовжили.

Та не минуло й півроку, як історія повторилася з Андріяшівським родовищем. Крім нього, у 2018-му термін дії втратять іще 26 спецдозволів, розповіли в прес-службі ПАТ “Укрнафта”. Представники компанії наполягають: усі документи до Держгеонадр, знову ж таки, були подані вчасно, та позиція державних органів наразі є неконструктивною.

Цього року, розповідають у прес-службі, “безгаз”, до всього, принесе ще й фінансові витрати громадам, адже, починаючи з 2018-го, частина рентної плати за користування надрами почала надходити до місцевих бюджетів.

В “Укрнафті” запевняють: продовжують активно діяти в напрямку вирішення питання з продовженням ліцензій – звертаються до правосуддя, регулярно зустрічаються з представниками Уряду, намагаються заручитися підтримкою міжнародної спільноти й уникнути зупинки робіт на родовищах.

Борються за свої права й жителі Глинська. Вони вже написали колективні звернення в НГРІ «Полтава нафтогаз», у ПАТ «Сумигаз», звернулися по допомогу й до народних депутатів, голови Верховної Ради та Президента.

Джерело: Новий погляд Роменщини

Поділитися в соціальних мережах