Олександр Журба відреагував на прохання не ховатися за рішеннями НКРЕКП

Заступник міського голови Олександр Журба відреагував на розміщену електронну петицію «Про звернення Сумської міської ради до НКРЕКП про право встановлювати тарифи». Нагадаємо, у ній йдеться про можливість передачі права на встановлення тарифів на теплопостачання, підігрів води, водопостачання та водовідведення має належати виконавчому комітету Сумської міської ради.

За словами посадовця, згідно зі ст. 20 Закону України «Про теплопостачання», тарифи на виробництво, транспортування і постачання теплової енергії встановлюються Національною комісією, згідно з Законом України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» та органами місцевого самоврядування у межах повноважень, визначених законодавством. Повноваження органів місцевого самоврядування визначені в Законі України «Про місцеве самоврядування», ст. 28 якого говорить про те, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження, зокрема, встановлення в порядку і межах, визначених законом, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, які встановлюються НКРЕКП), транспортні та інші послуги.

Проте якщо комунальні підприємства не виконують ліцензійних умов, які встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, то право встановлювати тариф на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення передається на місця.

Читайте також: Покатаємося: За ожеледицю в Сумах відповідатиме Олександр Журба

Поділитися в соціальних мережах