Райцентр на Сумщині залишився без комунальних послуг

У смт Ямпіль уже припинили надавати послуги з утримання житлових будинків та освітлення під’їздів, а вивезення сміття здійснюється коштом місцевої влади.

– ТОВ «Водолій БС» не має «живих» коштів для оплати податків та заробітної плати, а тому вимушене призупинити надання послуг з 1 березня, – повідомив генеральний директор підприємства Віталій Сахошко. –Ми потрапили у скрутне становище через постанову Мінфіну, яка визначила новий порядок використання коштів державного бюджету, які надходять на наші рахунки як компенсація за надання субсидій населенню. Тепер їх неможливо спрямувати ні на виплату заробітної плати, ні на закупівлю матеріалів, ні на сплату більшості податків.

Річ у тім, що лише 30% ямпільських абонентів розраховуються за спожиті житлово-комунальні послуги готівкою. Цих коштів ТОВ «Водолій БС» не вистачає для того, щоб продовжувати господарську діяльність.

– До 15 березня нам потрібно сплатити готівкою 80 тисяч гривень податку на додану вартість, яких у ТОВ «Водолій БС» немає, – зазначає Віталій Володимирович. – За спожиті послуги розраховуються готівкою лише десь 300 абонентів з 1400, окрім того, в Ямполі, на відміну від тієї ж Шостки, немає великих підприємств, які б сплачували «живими» коштами. Водночас, 317 тисяч гривень заборгованості за субсидії за листопад-грудень минулого року нам перераховують на казначейські рахунки, звідки ми не можемо спрямувати їх на нагальні потреби підприємства.

Таким чином підприємство вимушене призупинити надання житлово-комунальних послуг мешканцям районного центру і відправити працівників у безкоштовні відпуски на невизначений період.

– Нам немає за що купувати скраплений газ для автомобіля, немає за що купити матеріали, немає чим виплачувати заробітну плату двірникам та електрику, – розповідає генеральний директор ТОВ «Водолій БС». – Тому послуги з вивезення сміття, утримання житлових будинків та освітлення місць загального користування будуть припинені з 1 березня. Водночас, ми будемо продовжувати здійснювати водопостачання населеного пункту доки не спадуть морози, щоб не зашкодити селищному водогону. Звичайно, що у цей період плата за ці послуги населенню нараховуватись не буде.

Вирішення цієї проблеми цілком залежить від Кабінету Міністрів України, який може в будь-який час внести зміни до постанови та розблокувати роботу підприємств житлово-комунального господарства.

– Уряд уже вносив зміни до постанови Мінфіну №1 від 4 січня 2018 року, коли дозволив ОСББ  отримувати кошти за спожиті субсидії на звичайні, а не казначейські рахунки, – зазначає Віталій Сахошко. – Водночас для інших підприємств порядок змінений не був. Тож, Ямполю доведеться чекати, доки Кабінет Міністрів не прийме нормальну постанову.

Нагадаємо, 28 лютого Ямпільська районна рада ухвалила звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою не допустити колапсу в житлово- комунальному господарстві району.

Джерело: yampil.info

Читайте також: У Сумах комунальні підприємства – на межі закриття

Шановні читачі сайту “Сумські дебати”! У нас з’явився новий сервіс “Афіша”, де можна ознайомитись із тим, як цікаво та корисно провести свій вільний час. Ми зібрали всі масові заходи (кіно, театри, концерти, виставки, спортивні змагання, дискотеки та багато іншого) в одному місці для Вас!

Поділитися в соціальних мережах