У Сумах взялися перевіряти обґрунтованість тарифів на сміття

Підвищення будь-яких тарифів завжди болісно сприймається жителями м. Суми. Одна справа, коли тариф обґрунтований, а зовсім інша, коли тарифи підвищують без надання розрахунків. У деяких випадках надані дані «А-Мусонном» і «Сервісресурсом» щодо кількості вивезеного сміття прямо суперечать тим обсягам, які прийняв полігон.

На хвилі загального обурення мер міста Суми доручив створити тимчасову комісію з метою визначення економічно обґрунтованого тарифу і норм накопичення ТПВ. Однак по закінченню виділеного часу звіт так і не було надано. У підсумку члени виконкому більшістю голосів підтримали введення тимчасових тарифів для компанії «А-Муссон» та «Сервісресурс».

Втім, судячи з опублікованих даних у системі державних закупівель “Прозорро”, департамент інфраструктури вирішив з’ясувати, скільки насправді викидають сміття жителі обласного центру. З цією метою вчора, 29 травня, департамент інфраструктури уклав із ТОВ «Український науково-дослідний інститут з розробки та впровадження комунальних програм і проектів» договір на надання послуг з визначення норм надання послуг з вивезення твердих побутових відходів в м. Суми.

Вартість послуг інституту складе 96 тис. грн. Розрахунки повинні надати до 30 вересня поточного року. Отримані цифри можуть стати підставою для розрахунку тарифа на майбутнє.

Поділитися в соціальних мережах