У центрі Сум спотворюють архітектурну пам’ятку

Днями у Фейсбуці начальник управління містобудування та архітектури Сумської ОДА Олег Кривцов повідомив про незаконні ремонтні роботи в одному з будинків у центрі міста, чим викликав бурхливе обговорення серед сумчан.

Ремонт, а саме заміна дерев’яних дверей на металопластикові, проводилася в будинку за адресою Петропавлівська 49, який є пам’яткою архітектури місцевого значення. Днями орендар приміщення почав ремонтні дії, у процесі яких не врахував статус будівлі як пам’ятки архітектури. Це означає, що був порушений законодавчо встановлений порядок проведення робіт: не розроблений проект фасаду, який вирішили змінити, був відсутній дозвіл держоргану, який відповідає за збереження об’єктів культурної спадщини, не залучені фахівці-реставратори.

За словами Кривцова, у будівлях, які вважаються архітектурною спадщиною міста, орендарі приміщення не мають права змінювати, вікна, двері, вішати козирки без офіційного дозволу, вони підписують угоду, яка зобов’язує їх зберігати будівлю в первозданному вигляді. Але в свою чергу держструктури не можуть починати діяти, так як накладено мораторій на перевірки, поки приватна особа не напише заяву на порушників.

Після того, як Олег Кривцов звернув увагу громадськості та відповідних органів до цієї проблеми, тимчасові власники даного приміщення переглянули ставлення до своїх дій і будуть діяти відповідно до законодавства.

Зв’язатися з Управлінням архітектури та містобудування, щоб дізнатися, чи будуть застосовані штрафні санкції до порушників, не вдалося, тож питання залишається відкритим.

d04f8296d79716f6de9282a9ff918f91

Джерело: 0542.ua

Поділитися в соціальних мережах