Завідуюча дитсадку – про собачий холод» та цвіль на стінах

Токсична цвіль та низька температура: дошкільнятам одного з роменських садочків зимувати при 13 градусах було не те що холодно, а й небезпечно для здоров’я. Утриматися в лютому холоді дітям допомагали теплі речі та подвійні ковдри, але як зарадити хворобам?.. Роменський відділ освіти схаменувся та просить грошей у депутатів «зробити малечі тепло». Чому тримали дітей в антисанітарних умовах – розповіла сама завідуюча дитсадка.

Відвівши своїх дітей у садок, батьки сподіваються не лише на те, що малеча буде під пильним оком вихователів, але й на те, що перебуватиме вона в комфорті. Однак ця зима для вихованців дошкільного навчального закладу №10 «Казка» видалася суворою. Причина – «собачий холод» та цвіль на стінах однієї зі спалень груп. Як не намагалися працівники закладу обігріти приміщення, шкідлива волога все ж не відступала. Увесь час садок працював у звичному режимі, але під товщею «суцільної ковдри». Батьки та завідуюча Олена ШЕРЕМЕТ наразі б’ють у всі дзвони: дозволити тримати дітей у таких умовах ще хоча б рік – це кощунство.

Не секрет, що цвіль є збудником різних захворювань. Вона виділяє небезпечні токсичні речовини в повітря, які, за твердженнями фахівців, являють неабияку загрозу здоров’ю людини. Грибок у дошкільному навчальному закладі № 10 розмножувався швидко, отруював навколишнє середовище та 145 вихованців і персонал закладу. Та про те, щоб закрити хоча б “уражені” групи, мови не було, розповіла Олена ШЕРЕМЕТ. «Батькам потрібно на роботу, – говорить завідуюча, – та й дітей дуже багато». Але показники термометра просто “зашкалювали”: 13 градусів у спальнях при ввімкнених обігрівачах. За словами Олени Ігорівни, таким способом вони просто не в змозі були протопити великі приміщення розмірами в 50 “квадратів”. Тож вирішили відсунути ліжка від вікон та вкривати дітей подвійним шаром ковдр.

Батьки знали про ситуацію в садочку, тому по можливості, розповіла пані Олена, не водили дітей або ж старалися забрати їх ще до сну. Та попереду чекав тотальний холод: наприкінці березня, коли ще не закінчився опалювальний сезон, у двох місцях порвало труби, тож необхідно було злити повністю воду та припинити обігрів усього навчального закладу. З 1 квітня малеча «трималася» уже як могла, а по вікнах продовжувало текти та мокріти. Зі цвіллю намагалися боротися працівники садка: «постійно змивали її, але пліснява поверталася», розповіла Олена ШЕРЕМЕТ.

Сьогодні садочок “боїться” осені як вогню, адже без відновлення опалення заклад працювати не зможе. З 1981 року капітальний ремонт, у тому числі й опалювальної системи, не проводився жодного разу. До всього ситуацію ускладнюють батареї, що розташовані в стінах. Та завідуюча сподівається на диво, на підтвердження розповіла, що з міського бюджету вже виділено 40 тисяч гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації на заміну системи опалення.

Як з небезпечною цвіллю та холодом «десятого» садка збирається боротися Роменський відділ освіти, розповіла головна освітянка Ірина ІВНИЦЬКА. «Так складається, що завжди є найхолодніший садок: один “підтягнемо”, тоді інший холодний, – зауважила Ірина Олексіївна. – Тепло в садку ніколи й не було, але такого…». Та, за її словами, для порятунку закладу необхідно 1 мільйон 400 гривень, які будуть прохати в депутатів на черговій сесії Роменської міської ради. Якщо ж обранці не підтримають виділення всієї суми одразу, ремонт робитимуть поетапно.

Та поки ДНЗ №10 залишається найхолоднішим закладом міста. Тож будемо слідкувати за подальшою долею садка та його маленьких вихованців.

Джерело: Новий погляд Роменщини

Поділитися в соціальних мережах