Вчителям Сумщини житло в кредит – не під силу

Протягом 2008-2017 років в області діяла програма щодо забезпечення житлом педагогічних і науково-педагогічних працівників Сумщини. На засіданні обласної депутатської комісії з питань освіти, культури і туризму директор департаменту освіти і науки ОДА Вікторія Гробова розповіла, що було зроблено за цей час. За її словами, за період дії програми скористалися кредитами і придбали житло 15 сімей педагогів – дев’ять в Сумах і п’ятеро в Глухові. З обласного бюджету для цього було виділено 997,3 тис. грн. Надалі пролонгувати програму немає сенсу, так як в департамент не надходило жодної заяви на отримання кредиту на житло, та й забудовники з пропозиціями не зверталися.

Щодо виконання обласної комплексної програми «Освіта Сумщини у 2016-2018 роках», то, крім передбачених коштів, у 2017 році було залучено і додаткові – на придбання навчальної техніки через київське видавництво «Розумник».

– В інституті післядипломної освіти вчителів ми зробили тренінговий клас, де будемо готувати вчителів початкової школи, які навчають дітей за державним стандартом, – каже Вікторія Гробова. – У класі є сучасна СТЕМ-лабораторія, інтерактивна дошка і т.ін. Такою ж лабораторією укомплектована обласна гімназія-інтернат для творчо обдарованих дітей, і в лютому ми плануємо провести її презентацію. Подібне обладнання є і в ліцеї-інтернаті «Барса». Поступово воно з’явиться у всіх школах.

– А як бути з дітьми, які не можуть відвідувати школу через проблеми з опорно-руховим апаратом?, – запитав депутат Олександр Теліженко. – Пропоную внести зміни в програму «Освіта Сумщини» і виділити кошти для забезпечення дітей з особливими потребами елементами дистанційної форми навчання. Тоді можна буде встановити комп’ютер з відповідним програмним забезпеченням у дитини вдома, в класі – веб-камеру, і він зможе дистанційно навчатися за сучасною методикою.

– Це цілком реально. Нам виділяються кошти для створення до 1 вересня інклюзивної-ресурсного центру, в якому будуть дві форми навчання – індивідуальна і спеціальна. Однією з індивідуальних форм навчання як раз і є дистанційна. Можливо, центр буде організований в Сумах на базі НВК №16.

Джерело: http://www.shans.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах