Порошенко: Україна готова до “нормандської зустрічі” для деескалації ситуації

Україна готова до зустрічі у “Нормандському форматі” на рівні політичних радників для деескалації ситуації після агресії РФ у Чорному морі.

Про це заявив президент України Петро Порошенко в інтерв’ю France 24, повідомляє прес-служба глави держави.

“Ця пропозиція попередньо була погоджена зі мною як президентом України під час телефонної розмови з канцлером Німеччини, і ми, безумовно, візьмемо участь у зустрічі “Нормандського формату” на рівні політичних радників, на яку ми ставимо термінове питання – вимогу до РФ повернути наших військових, кораблі та відкрити Керченську протоку”, – заявив Порошенко.

При цьому він наголосив, що зустріч сама по собі не є позитивним результатом у цій справі.

“Зустріч – лише інструмент, а не результат. Ми вимагаємо (від РФ – ред.) – припиніть порушувати міжнародне право, бо все що відбулося є брутальним порушенням міжнародного права і може мати подальші наслідки”, – заявив Порошенко.

Президент додав, що РФ “має забрати свої війська, які перебувають на українсько-російському кордоні, прибрати з Азовського моря велику кількість військових кораблів”.

“Саме тому в українських прикордонних областях з Росією був запроваджений воєнний стан. І ми будемо раді зупинити закон про воєнних стан, коли відбудеться деескалація ситуації”, – зазначив глава держави.

1 грудня канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент РФ Володимир Путін домовилися проводити подальші переговори щодо ситуації у Керченській протоці на рівні радників між Україною, Росією, Францією та Німеччиною.

Українська правда

Поділитися в соціальних мережах