10 екзотичних рослин, які квітнуть у Шостці
Весною оживає природа і тішить погляди деревами, кущами та іншими рослинами, для яких настала пора цвітіння. Помилуватися заквітчаними представниками флори можна на навчально-дослідній ділянці Шосткинської станції юних натуралістів. 10 найяскравіших екзотичних рослин, які варті уваги – у підбірці shostkanews.city.
Церцис європейський – це декоративна деревна рослина, яка в природньому середовищі росте в зоні середземноморського клімату, але добре почуває себе і у нас – в помірному кліматі на півночі України. Для Шостки це екзотичне дерево – нагадування про Середземномор`я.
Магнолія кобус – одна з найдревніших квіткових рослин – адже з`явилася близько 20 млн. років тому. До речі, палеонтологи дослідили, що магнолії росли в той час і на території України (викопні рештки знайдені були в районі Путивля). Зараз найбільша концентрація магнолієвих – у Східних Гімалаях, в Південно-Західному Китаї та в Індокитаї.
Півонія тонколиста – це зникаючий вид рослин, який занесений до Червоної Книги і охороняється законом. В Україні цю квітку можна зустріти у південній частині Лісостепу і Степу, або у гірській частині Криму. Відноситься вона до сімейства Піонієвих. Зазвичай півонія тонколиста має колір від червоного до насичено-малинового. Відцвітає вона в середині липня.
Софора японська збирається порадувати шанувальників флори на науково-дослідній ділянці СЮН з дня на день. Це статне листопадне дерево з розкішною кроною, відноситься до сімейства бобових. До речі, софора є одним із символів Пекіна. У дикому вигляді вона росте в Південному Китаї та Японії. Спеціально вирощують це дерево в Європі, США та багатьох азіатських країнах. Китайські лікарі здавна використовували софору для зупинки внутрішніх кровотеч. Вважається, що відвар з її квітів може запобігти інсульту.
Лаванда – дуже відома багаторічна вічнозелена рослина, яка підкорює своєю витонченістю, красою та ніжним ароматом. Наприклад, у французькій провінції Прованс лаванда є візитівкою, адже там вирощують 80% цієї рослини, яку використовують в усьому світі. Вона відома як лікарська рослина і прянощі. Усі її частини дуже ароматні.
Ялівець звичайний та ялівець козацький – саме ці два види вічнозелених хвойних кущів зростають на території шосткинської станції юннатів. Перший з них більш відомий також під назвою верес. Ялівці ростуть, як правило, у підліску хвойних, частіше соснових, і мішаних лісів. Ялівець – «мафусаїл» серед хвойних, оскільки живе до 500-1000 років. Світлолюбний, не терпить забрудненого повітря, водночас чудово очищує його, виділяючи фітонциди (легкі бактерицидні речовини). Шишкоягоди рослини люди використовують для приготування ліків.
Мускарі – маленька радість весняного саду. Ці яскраві квіти мають ніжний аромат, що нагадує приємний запах мускусу, за що і отримали свою назву – мускарі. За схожість з гіацинтами й мініатюрні розміри в народі його ще називають – мишачий гіацинт. Рослини мають тривалий час цвітіння – 4 тижні. Розповсюджені в степах, на відкритих схилах гір серед кущів, на галявинах лісу і альпійських лугах.
Барбарис Тунберга або японський барбарис – дуже ефектний кущ з шипами. Має привабливе листя, жовті квіти і червоні продовгуваті ягоди. Жовті квіти добре контрастують з листям, а яскраво-червоні ягоди помітні протягом кількох місяців взимку. Сучасний декоративний сад неможливо уявити без барбарису. Особливо багато цих рослин у Китаї – гірські ландшафти Піднебесної просто рясніють від достатку різних барбарисів.
Кактус Опунція (зимуючий вид) – це рослина, яку неможливо уявити у нашому кліматичному поясі. Але на станції юних натуралістів він зимує на відкритому ґрунті. І це не дивно – адже це той вид кактусів, який добре себе почуває себе у зимовий час. Ця рослина не боїться ні холоду, ні спеки. Про те, що опунція чудово адаптована до суворого клімату свідчить той факт, що вона здатна до цвітіння. Окрім своєї унікальності, ця рослина наділена лікувальними властивостями.
Магонія падуболиста – це одночасно і декоративна, і «їстівна» рослина. Заокеанська красуня закохує в себе з першого погляду – насичена зелень листя, пурпурні стебла, яскраве ароматне цвітіння. Це вічнозелений кущ сімейства барбарисових, родом з Північної Америки. Квітучі кущі – це мікс ароматів, який одночасно нагадує запах бузку , конвалії, меду і шоколаду. Ягоди і квіти магонії падуболистої жителі Північної Америки широко використовують в кулінарії, додаючи їх до салатів та прохолоджуючих напоїв, десерти та основні страви. Також ці кущі мають цінні лікувальні властивості.