2,32 млрд гривень заощадила Сумська область в системі публічних закупівель за 2020-2021 роки
Так за 2020 рік – 1,23 млрд. грн, а станом на 07.12.21 року – 1,09 млрд. грн. Про це повідомляє Ірина Алєєва, радниця із питань муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Сумській області.
«Ця економія — різниця між сумою коштів, яку замовник планував витратити на закупівлю, і сумою, яку витратив по факту. До появи системи Prozorro мова про економію від очікуваної вартості йшла не часто. Тому 2,32 мільярдів гривень — це сума, яку могли б втратити платники податків, мешканці територіальних громад Сумщини, якби не конкуренція на торгах», – зазначила Ірина Алєєва.
За її словами, загальна кількість торгів на Prozorro по області за два роки 332 тисяч, 1060 замовників та 20600 підприємств – постачальників.
Серед цікавих фактів найдорожча закупівля цього року, що завершилась підписанням договору – закупівля на суму 1 млрд 663 млн грн з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Сумської області.
Також, у сфері охорони здоров’я найбільшу кількість учасників (12) зібрали закупівлі виробів медичного призначення (рукавички медичні, медичні маски і т.д) три КНП: Конотопська ЦРЛ Конотопської громади, Клінічна лікарня №5 Сумської громади та Охтирська ЦРЛ Охтирської громади – завдяки Prozorro змогли зекономити більше 0,5 млн. грн.
Найдорожча закупівля в 2021 році – це придбання системного лінійного прискорювача для КНП «Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер» за 60 млн. грн.
«У системі Prozorro у кожного є можливість не тільки переглядати деталі закупівель, але й аналізувати закупівлі, замовників, постачальників за допомогою модуля аналітики – публічний модуль аналітики bi.prozorro.org. Він містить інформацію про всі закупівлі, що відбулись в системі Prozorro з 2015 року.
За допомогою цього ресурсу можна зробити вибірки закупівель за конкретними параметрами, за конкретним замовником чи постачальником тощо», – повідомила Ірина Алєєва.
Як підсумувала Ірина Алєєва, аналізуючи дані щодо економії коштів територіальних громад, можна зробити висновки, що громади поступово навчаються економити ресурси та направляти зекономлене на інші потреби громади.