“20 км прикордоння лишається нашою болючою зоною” – як на Сумщині проводять мінно-пошукові роботи
За два роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну піротехніки ДСНС Сумщини знищили понад 9000 вибухонебезпечних предметів. Близько мільйона гектарів залишаються неперевіреними. Про це розповів речник управління ДСНС у Сумській області Олег Стрілка.
Дорогу, по якій, відступаючи, рухались російські військові наразі обстежують на наявність вибухонебезпечних предметів, розповів начальник відділення мінно-пошукових робіт Олександр Журід.
!["20 км прикордоння лишається нашою болючою зоною" – як на Сумщині проводять мінно-пошукові роботи "20 км прикордоння лишається нашою болючою зоною" – як на Сумщині проводять мінно-пошукові роботи](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/9f4f7dcf3fd96983.jpg)
“Місцевим населенням було виявлено невідомий вибухонебезпечний предмет, пізніше було встановлено, що це протитанкові міни, які лежали на поверхні. Задля повної перевірки було обстежено технічним методом, за допомогою міно-пошукових собак і ручним методом технічне обстеження на наявність боєприпасів”, – пояснив чоловік.
!["20 км прикордоння лишається нашою болючою зоною" – як на Сумщині проводять мінно-пошукові роботи "20 км прикордоння лишається нашою болючою зоною" – як на Сумщині проводять мінно-пошукові роботи](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/68e38ff046df0592.jpg)
Від початку повномасштабного вторгнення Росії, піротехніки Сумщини, вилучили та знищили понад 9 тисяч вибухонебезпечних предметів. Серед них понад 20 авіаційних бомб.
!["20 км прикордоння лишається нашою болючою зоною" – як на Сумщині проводять мінно-пошукові роботи "20 км прикордоння лишається нашою болючою зоною" – як на Сумщині проводять мінно-пошукові роботи](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/f7987e696eb2eec8.jpg)
“20 км прикордоння залишається нашою болючою зоною. Зона вздовж із РФ і на сьогодні вона становить близько одного мільйона гектарів. Зважаючи на безпекові причини наші піротехніки там нормально – швидко і оперативно працювати не можуть. Туди виїжджаємо, коли є чітка інформація від громадян, де саме знаходяться російські боєприпаси. Це погоджується з військовими та іншими службами, аби ми там працювали”, – розповів речник ДСНС Олег Стрілка.
На не перевірених вибухотехніками територіях заборонено проводити будь-які роботи. “Знову ж таки, по прикордонню, – яка там щільність боєприпасів, де саме вони знаходяться ми зможемо дізнатися тільки після нашої перемоги. Щоб нормально наші фахівці могли там працювати, обстежити, проаналізувати і тоді вже зробити якісь висновки”, – додав речник.
“Від початку війни лише на Сумщині зафіксовано 36 випадків як травмування, так і загибелі громадян. І переважна більшість з них виникла саме через те, що громадяни проігнорували всім відомі правила”, – розповів Олег Стрілка.
На території Сумщини залишаються артилерійські снаряди, протипіхотні та протитанкові міни і боєприпаси, що не розірвалися. Для того, щоб повністю розмінувати територію, знадобиться 60 років. Один рік бойових дій дорівнює 30 рокам розмінування.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ