“90% “ковідних”пацієнтів перебувають на кисневих концентраторах”, – лікарка з Глухова
У Глухівській лікарні розгортають додаткові місця для хворих на коронавірусну інфекцію, пише nedelya.info.
У вівторок, 12 жовтня, всі 60 місць, які тільки у п’ятницю відкрили для ковідних, вже були зайняті. Це 26 ліжок в інфекційному відділенні, 31 – на базі терапевтичного відділення, 3 – в реанімації. Обласне управління охорони здоров’я видало наказ додати ще 25 ліжок. Їх розмістять у терапевтичному відділенні, яке сьогодні повністю перепрофільоване у ковідне.
Нас зустрічає медперсонал, який з ніг до голови одягнений у захисні костюми. Медсестри несуть штативи, аби заправляти крапельниці для хворих. Лікар-терапевт Олена ЖОВНЕР робить ранковий обхід. То в одній, то в іншій палаті постійно хтось специфічно кашляє. Сьогодні це одна з характерних ознак будь-якого ковідного відділення.
Як зазначила лікарка, нова хвиля захворювання особливо нічим не відрізняється від попередніх. Якщо оцінювати стан тих, кого госпіталізують, то це люди з пониженою сатурацією, певним відсотком ураження легень та високою температурою і, звичайно, слабкістю.
– Хворі, які потрапляють на стаціонарне лікування, як і раніше, важкі. Який би не був штам, його наслідки людина відчуває на собі, – говорить лікарка.
Спочатку, як правило, лікуються вдома протягом тижня. Далі комусь щастить йти на поправку, а у частини стан погіршується, посилюється кашель. Тоді рентген фіксує полісегментарну пневмонію. До речі, в новій хвилі вірусу можна краще роздивитися пневмонію на знімках рентгенапаратом, а не тільки на КТ, як було раніше. Нині у відділенні є декілька хворих, що мають 45-50% пошкодження легень.
Сьогодні у терапії більше половини хворих – тяжкі, 90% перебувають на кисневих концентраторах.
– Коли у людини сатурація 95, то ми звертаємо увагу на дихання і вирішуємо, чи підключати. Всі, хто має нижчу цього показника, обов’язково підлягають підключенню. Ось учора поступила жінка, у якої сатурація 86. Вона протягом дня на концентраторі. А є пацієнти й з показником 70, – пояснює медик.
Для дуже важких пацієнтів, яких підключають до ШВЛ у реанімації, використовують балонний кисень. Ним медзаклад забезпечений сповна. За словами директорки міської лікарні В. БАРАХОВИЧ, запас поповнюється за необхідності.
Як показує практика, у лікарні ковідний пацієнт перебуває не менше двох тижнів. Є випадки, коли лікування таких затягується і на місяць. Все залежить від динаміки одужання. Сьогодні наймолодшому пацієнту, який лікується на стаціонарі, – до 30 років, найстаршому – за 80. Серед тих, хто потрапив у лікарню, є і вакциновані двічі (після щеплення пройшло більше 2 місяців).
Що стосується загальної картини захворюваності по Глухівщині на сьогодні, то у нас нараховується 398 активних хворих, із них госпіталізовано – 54. За три останні доби померло троє глухівчан: 75-річна жінка та чоловіки – 71 та 57 років. Ще один померлий – 62-річний житель Баничів. Як повідомляють медики, він був вакцинований, з моменту щеплення пройшло більше двох місяців.
Про те, що ситуація погіршується і почалась нова хвиля хвороби, говорять статистичні дані. Так, якщо за 4 місяці – з 20 травня по 20 вересня на Глухівщині не зареєстровано жодної смерті, то з 20 вересня по сьогодні їх налічується вже 11. З серпня до 12 жовтня офіційно зареєстровано 554 хворих, з них вакцинованих – 33 людини, у 9 після щеплення пройшло менше місяця. Повторних випадків інфікування, починаючи з січня, зареєстровано 18. Серед них був один вакцинований хворий.
Загалом у Глухівській та Есманьській громаді на сьогодні вакциновано 14,23% населення, у Березівській – 25,3%.