Біатлоністи з Сумщини стартували на етапі юніорського Кубку IBU
Змішаними естафетами розпочався другий етап юніорського кубку IBU у швейцарському Гомсі.
На старт класичної естафети за Україну бігли найсильніші. На першому етапі у боротьбу вступила Тетяна Тарасюк, яка досить стабільно виступала у гонках попереднього етапу в Італії.
Біатлонний пелотон одразу ж очолила представниця Чехії Катерина Павлу, вона перша й прийшла на вогневий рубіж. Втім, розриви на стартовому колі були незначними, у 10-ти секундах йшли 13-ть команд, пише biathlon.com.ua.
Першими чисто та швидко закрили всі мішені француженка Лу-Анн Дюпон Баллє Ба, наша Тетяна та Катерина Павлу, вони й стали лідерами гонки після стрільби.
На стійці українка відпрацювала чисто та швидко, тож першою пішла на фінішне коло. За нею, також з чистою стрільбою, вийшла представниця Чехії, третьою на передачу естафети побігла швидка француженка, яка використала три запасних патрони. На жаль втримати лідерство Тарасюк не вдалося, Тетяна відправила подругу по команді випускницю сумського ОЛІСП “Барса” Ірину Шевченко у гонку лише 4-ою, відставши майже на півхвилини від француженки, яка першою передала естафету.
Ірина добре виступила на попередньому етапі Кубку і навіть завоювала в Ріднау третє місце в індивідуальній гонці. Тож вболівальники сподівались, що наша біатлоністка утримається у групі лідерів.
Француженка Віолетт Боні розвила неймовірну швидкість, вже після лежки вона мала гандикап у 46,7 секунд перед італійкою Алісе Паккйоді, яка йшла другою. Третьою серед лідерів несподівано стала словенка Манка Цасерман, яка дуже потужно відпрацювала це коло. Ірина з одним додатковим замала четверту позицію у проміжному протоколі.
Боні так же швидко і без промахів пройшла й другий вогневий рубіж, без промахів відпрацювала й словенка, третьою на передачу естафети пішла італійка. На жаль Шевченко була досить повільною та її відставання на передачі естафети складало 2 хв. 38 сек, на фінішному колі вона пропустила вперед ще й Тамару Молентову з Чехії.
Отже, у боротьбу вступили сумські юніори. Нагадаємо, що обидва наших хлопці: Богдан Борковський та Сергій Супрун розпочали сезон на кубку IBU. Першим естафету прийняв Богдан.
Француз Ян Мартіне на першому вогневому використав всі три додаткових патрони, та перевага у часі дозволила йому не упустити лідерство. Словенець Альяз Омейц без помилок відстрілявся і скоротив відставання від представника Франції практично вдвічі. Третім на стійку зі стрільбища пішов італієць Мікеле Каролло. Борковський з двома промахами вийшов зі стадіону 5-м, практично одночасно з чехом Владіміром Кочманеком.
Стрільбу стоячи Ян Мартіне пройшов чисто і не віддав лідерство. Словенець схибив один раз і у гонку відправився другим. Італієць також не уступив свою третю позицію. У такому ж порядку хлопці й передавали естафету. А от Богдан Борковський знов після вогневого пропустив вперед Кочманека, адже схибив на стійці тричі, використавши всі додаткові набої.
Перед останнім, четвертим етапом, інтриги у гонці вже практично не було. Команда Франції мала перевагу більше хвилини, тож Гійом Пуаро міг спокійно працювати на вогневих рубежах. Спортсмен включився у боротьбу з перших метрів дистанції та з одним промахом на лежці збільшив перевагу команди до 1 хв 20 сек. Словенець Руй Гросель Шиміч промахнувся двічі і пропустив вперед італійця Фелікса Ратшіллера. Сергій Супрун без промахів на стрільбі на другий вогневий рубіж побіг п’ятим.
Стійку француз провів ідеально і пішов на фінішне коло за золотом для своєї команди. Італієць схибив двічі, але друге місце не упустив, тим більше, що представник Словенії використав всі три додаткових патрони і у результаті виборов третє місце.
Сергій Супрун на останній стрільбі використав один додатковий і фінішував п’ятим. Гонка закінчилась, проте залишився легкий осад, ніби й могли піднятися на подіум, але втратили таку нагоду через кілька помилок. Що ж, будемо радіти 5-ій позиції.
Змішана естафета
1. Франція (0+7) 1:12:57,1
2. Італія (0+5) +1:47,5
3. Словенія (1+13) +2:39,8
4. Чехія (0+4) +2:51,0
5. Україна (0+7) +3:15,0
6. Польша (0+11) +3:54,8
Друга естафета дня — одиночна — розпочалась для збірної України найгіршим чином: конотопці Поліні Пуцко на стрільбі лежачи не вистачило запасних патронів, аби закрити всі мішені, і наш дует у одиночному міксті випав за межі першої десятки.
Надалі ані Поліна, ані її напарник Михайло Хміль подібних завалів вже не припускались, хоча двічі були «на межі», використовуючи усі вісім дозволених пострілів. Та й чисто з восьми рубежів українці подолали лише один. Втім це пояснюється непростими погодними умовами, та й у більшості суперників стрільба, м’яко кажучи, страждала.
У підсумку наші спортсмени змогли піднятись на шосту позицію, яку Хміль виграв ходом на останньому колі у суперника зі Словенії. Перемогу ж здобула збірна Франції, на півхвилини випередивши австрійських суперників. Цікаво, що лише ці дві команди використали за гонку менше десяти додаткових патронів. Причому саме стрільба допомогла австрійцям на останньому рубежі випередити збірну Польщі, яка змушена була задовольнятись бронзою.
Завтра юні спортсмени в Гомсі відпочивають, а в п’ятницю відбудуться спринтерські гонки.
Одиночна змішана естафета
1. Франція (0+9) 41:26,7
2. Австрія (0+8) +30,3
3. Польща (0+15) +53,4
4. Хорватія (0+14) +1:13,1
5. Італія (2+14) +1:18,5
6. Україна (1+16) +2:11,2
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ