Бронювання працівників критичної інфраструктури та закладів охорони здоров’я на Сумщині: як відбувається і що змінилось
Відбулося чергове засідання комісії щодо визнання підприємств, організацій, установ Сумської області критично важливими.
Про результати цього та останніх засідань, а також про бронювання фахівців медичної галузі розповіли перший заступник начальника Сумської ОВА Тарас САВЧЕНКО та Заступник начальника Сумського обласного ТЦК та СП Сергій МОНУКАЛО.
«Це вже третє засідання в цьому місяці після внесення відповідних змін до Постанов Кабміну, якими визначається Порядок бронювання працівників і визначення підприємств та організацій критично важливими. За цей період Сумська обласна військова адміністрація обновила і затвердила в Міноборони і в Мінекономіки обласні критерії, заюстувала їх і відновила повноцінну роботу комісії», – повідомив Тарас Савченко. – За ці три засідання комісії розглянуто близько 90 підприємств та організацій і підтверджено їх критичну важливість для нашого регіону. Серед цих підприємств і організацій 39 установ, що становить близько 40%, саме із сфери охорони здоров’я».
За інформацією першого заступника голови облдержадміністрації, при Сумській ОВА працювала комісія з аудиту прийнятих рішень щодо бронювання на підставі Постанови №45, якою визначаються мобілізаційні завдання для окремих підприємств і організацій, в тому числі, зі сфери охорони здоров’я.
У результаті – ряд підприємств підтвердили свої мобілізаційні завдання і їм залишене бронювання. По окремих, у тому числі, що стосується сфери охорони здоров’я, така робота ще ведеться.
Після того, коли будуть уточнені критерії, як на національному рівні, так і мобзавдання на обласному рівні, будуть прийняті відповідні рішення, згідно з чинним законодавством.
Тарас Савченко роз’яснив, що наразі існує два ключових документи щодо бронювання. Це Постанови Уряду № 76 та 45. За постановою №76 алгоритм наступний: підприємства та організації подають відповідний пакет документів на розгляд Комісії при Сумській ОВА. Комісія у визначений строк, але не довше, ніж 10 днів (хоча комісія намагається це робити набагато швидше), розглядає відповідний пакет документів, приймає рішення, фіксує це протоколом і подає на розгляд начальнику Сумської ОВА. Після цього начальник Сумської ОВА підписує відповідне розпорядження про визнання або невизнання підприємства критично важливим. І далі через портал «Дія» вже самі підприємства вносять своїх працівників і бронюють їх відповідно до чинного законодавства.
«Щодо Постанови №45 хотів би зазначити, що повноваження бронювати або розброньовувати окремі установи, організації, працівників за цією постановою мають виключно співробітники ТЦК та СП. Це їх відповідальність та повноваження», – підкреслив перший заступник начальника Сумської ОВА.
Заступник начальника Сумського обласного ТЦК та СП Сергій Монукало повідомив, що фахівці медичної галузі наразі бронюються згідно з Постановою №45, відповідно до Переліку посад і професій.
«Існує відсоток бронювання, це наразі 50% від загальної кількості військовозобов’язаних, які працюють в медичних установах. Також для забезпечення сталого надання медичної допомоги введено в дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 5 грудня відповідним Указом Президента України, де доручено Кабінету Міністрів протягом місяця розглянути механізм щодо збільшення відсотка бронювання, тож чекаємо на подальші роз’яснення», – говорив Сергій Монукало.
Заступник начальника Сумського обласного ТЦК та СП також додав, що з 19 грудня Кабінет Міністрів продовжив термін бронювання на місяць у зв’язку із кібератакою на всі реєстри. Тобто до моменту виходу нового механізму врегулювання щодо збільшення відсотка бронювання лікарів, вони на тому ж рівні рахуються як заброньовані.
«Відбулась координаційна нарада з представниками медичної галузі Сумщини, де було вирішено, що їх представники, які відповідають за військовий облік, прибувають до ТЦК та СП, беруть списки усіх військовозобов’язаних, й індивідуально викликаються ті, у кого не до кінця уточнені облікові дані. Також проводиться перебронювання по постанові №45, – розповів посадовець. – Наразі близько 60% вже прибули до ТЦК та СП, зробили перебронювання, переоформлення. Решта чекають до 5 січня. Тож до 19 січня умовно вони вважаються заброньованими. Триває процес перебронювання як по Постанові №45 (50% визначених категорією професій і посад), а після 5 січня чекаємо на новий механізм щодо збільшення відсотка серед заброньованих фахівців медичної галузі».
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ