Чи потрібно застосовувати автокрісла згідно нового закону України?
Від 20 листопада 2019 року в Україні набрав чинність новий закон, який регламентує порядок перевезення дітей віком до 12 років і ростом до 145 см. У нормативному акті вказано, що забороняється перевозити дітей у автомобілях обладнаних ременями безпеки, без наявності спеціальних засобів. Також не можна транспортувати дітлахів, цього віку, на передньому пасажирському сидінні.
Здавалося би, що все зрозуміло, але у автоводіїв винокло багато питань.
- Що саме розуміється під спеціальними засобами?
- Якщо машина не обладнана на задніх сидіннях пасками безпеки, то в такому разі норма на такі автомобілі не діє?
Спеціальні засоби, що це?
У новому законі не вказано, що саме відноситься до спеціальних засобів, але дивлячись з практики інших країн зрозуміло, що на увазі мається дитяче автокрісло.
Новонародженим і дітям до року рекомендовано використовувати автолюльки. Вони забезпечують максимальний захист малюку і комфорт при транспортуванні.
Класичні автокрісла використовують дітям від 1 до 6 років. Дітлахам після 6 краще застосовувати бустери ー крісла без спинки. Останні займають менше місця і також добре фіксують.
Юристи стверджують, що так як чіткого переліку спеціальних засобів, то використовувати можна і підручні засоби, які допоможуть зафіксувати дитину ременями машини. Але, дитяче автокрісло ー це перш за все безпека і життя дитини, тому немає сенсу шукати обхідні шляхи цієї норми.
Стосовно другого питання, дійсно не вказано, що робити у разі якщо машина не оснащена ременями безпеки на задньому сидінні. Сподіваємося, надалі законодавці внесуть роз’яснення.
Нові правила перевезення спрямовані на зменшення кількості травм дітей під час ДТП і дотримання їх це відповідальність батьків перш за все перед дітьми, а не перед законом. Тим паче, що ціна на гарні автокрісла не така висока, а придбання цього засобу безпеки може захистити здоров’я та життя малюків.