Чи продовжать роботу волонтери “Добробату” без фінансування USAID
Розбір завалів, прибирання будівельного сміття, ремонт дахів та регулювання вцілілих вікон — це не повний перелік робіт, які виконують волонтери “Добробату” на Сумщині після російських обстрілів. Проєкт для допомоги людям з’явився на Сумщині 28 квітня 2022 року. За цей час волонтери здійснили понад 400 виїздів, а через Сумський осередок пройшли понад триста людей. Чи продовжать вони роботу на Сумщині без фінансування USAID – дізнавалися кореспонденти Суспільного.
!["Добробат викликає звикання": як працюють волонтери Сумщини без допомоги USAID "Добробат викликає звикання": як працюють волонтери Сумщини без допомоги USAID](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/a636fa5fb60a2dfb.jpg)
Очільник Сумського “Добробату” Олексій Клюєв волонтерством займається майже три роки.
“Майже щотижня у нас відбуваються “прильоти”, тому ми в постійній готовності, постійно зібрані. У нас наразі працює від 15 до 30 волонтерів. Залежно від масштабів руйнування”.
!["Добробат викликає звикання": як працюють волонтери Сумщини без допомоги USAID "Добробат викликає звикання": як працюють волонтери Сумщини без допомоги USAID](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/9e7172d8ce559be2.jpg)
Участь у добровольчому будівельному батальйоні беруть волонтери різного віку та статі, розповідає Олексій.
!["Добробат викликає звикання": як працюють волонтери Сумщини без допомоги USAID "Добробат викликає звикання": як працюють волонтери Сумщини без допомоги USAID](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/5b0bca12ef0c1965.jpg)
“Люди, від 15 до 55 років. І чоловіки і жінки, всі не байдужі, для всіх є робота посильна. Місто Суми страждає від постійних російських обстрілів і “Добробат” не стоїть осторонь цих проблем і реагуємо постійно майже на кожен виклик”, — сказав очільник Сумського “Добробату” Олексій Клюєв.
!["Ми повідомили людей, що допомоги не буде": як працюють волонтери Сумщини без фінансування USAID "Ми повідомили людей, що допомоги не буде": як працюють волонтери Сумщини без фінансування USAID](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/d1b3b4207c227b83.jpg)
Робота добробатівців спрямована на допомогу людям. Деякі виїзди Олексій запам’ятав на все життя.
“Ми прибули на місце влучання, коли вже було 2 влучання. І ми опинились майже в епіцентрі “прильоту” третього “шахеда”. Ми були за 20 метрів від цього місця падіння і жінка нас врятувала. Вона просто відчинила під’їзд і ми зайшли за декілька секунд до моменту, як “шахед” влучив у натовп. Загинуло 6 чи 7 людей”, — згадав Олексій.
Волонтерці Юлії Супрун найбільше запам’ятався порятунок людей після влучання у геріатричний пансіонат керованої авіабомби.
“Я просто побачила цих людей — старих, нікому не потрібних. Їх просто виносили на подвіря і вони всі були налякані. Не розуміли, що відбувається. Це викликало навіть сльози. Ми допомагали їх перевозити у автобуси, а на другий день ми закривали там вікна”.
Сумський “Добробат” отримував гроші і від американського Агентство США з міжнародного розвитку USAID. Від них отримували близько 30% від усієї допомоги. У зв’язку з зупинкою фінансування один із проєктів не вдалося реалізувати.
“Ми заключили угоду про надання швидкої допомоги після російських влучань. Планували створити бригаду швидкого реагування, яка б швидко встановлювала, замінювала вибиті вікна”.
Для реалізації проєкту обирали соціально вразливі категорії населення, розповідає Олексій Клюєв.
“Фінансово не всі громадяни можуть організувати заміну вікон, тому ми обрали 30 квартир от в саме цих будинках і планували тут встановити понад 70 віконних та балконних блоків. Були проведені навчання, перемовини з постачальниками вікон, все було організовано, але, на жаль, не встигли профінансувати оплату віконних блоків. Ми вимушені були повідомити мешканців, що допомога не може бути надана“.
!["Ми повідомили людей, що допомоги не буде": як працюють волонтери Сумщини без фінансування USAID "Ми повідомили людей, що допомоги не буде": як працюють волонтери Сумщини без фінансування USAID](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/c8f9dfa2cf8f6044.jpg)
Аби продовжити допомогати людям, будуть шукати інші організації, які зможуть підтримати волонтерів “Добробату”.
“Ми створюємо контент і розповсюджуємо його в інтернеті. Може хтось долучиться і буде нам допомагати”, — сказала Юлія Супрун.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ