«Читати собаку ми вчимося з самого початку»: кінологи поліції про свою роботу зі своїми вухастими напарниками
Поліцейський кінолог – це не просто працівник поліції. Він є другом та психологом для свого службового собаки. А його чотирилапий помічник – є не просто спецзасобом, а ще й вірним побратимом, який не підведе. Під час війни навантаження на кінологів значно зросло.
Для того, щоб бути завжди на крок попереду злочинців та вміти наперед прораховувати їх дії дресирування, тобто підготовка собаки до служби, відіграє ключову роль. Кінолог починає займатися зі своїм хвостиком з трьох місяців і далі ця робота постійно вдосконалюється. Чим більше у собаки досвіду, тим краще вона виконає те чи інше завдання. Спеціалісти говорять, для того, аби досягнути результату дуже важливо, щоб кінолог з’єднався з собакою в одне ціле та міг розуміти її поведінку.
Дуже важливою ланкою у кінологічному центрі є й кабінет ветеринарного лікаря. Тут спеціаліст щоранку проводить огляд службових собак, які закінчили добове чергування, та які заступають на зміну. Ретельно перевіряється загальний стан тварини, щоб вона перебувала в гарному настрої та була готова до роботи з кінологом. Також лікар-ветеринар проводить різні комплексні профілактичні заходи.
Керівництво поліції Сумської області та безпосередньо самого кінологічного підрозділу докладає чимало зусиль для утримання матеріальної бази центру на належному рівні. Окрім цього, не менш важливу роль в житті та розвитку цієї структурної одиниці поліції відіграє й підтримка міжнародних партнерів.
«На сьогодні у нас є дуже класний партнер, це «Фонд Говарда Баффета». Ми дуже вдячні особисто Говарду Баффету за те, що він підтримує кінологічну службу в Сумській області. Завдяки йому нам подарували шість службових собак: це німецькі вівчарки, це бельгійські вівчарки й голландські вівчарки хердери. Також фонд нам передав службові автомобілі «Тойота Хайлюкс», обладнані місцями, де собаки можуть перевозитися в комфортних умовах. Також, в нас є ветеринарне обладнання, яке було закуплено завдяки цьому фонду», – говорить старший інспектор-кінолог Кінологічного центру ГУНП Софія Єгорченкова.
Громадяни часто можуть бачити поліцейських собак під час роботи на об’єктах, що заміновані, а також на місцях ударів з повітря. Також вони беруть участь у затриманнях небезпечних злочинців, обшуках та інших слідчих діях, коли треба знайти речові докази вчинення злочину. Крім того, вони є бажаними гостями на профілактичних заходах з дітьми, які мають змогу познайомитися з вухастиками ближче. Але за усім цим стоїть щоденна кропітка робота спеціаліста-кінолога, який постійно відточує зі своїм напарником усі навички та вміння. Тож, можна з упевненістю констатувати, що кінолог та його службовий пес – невід’ємна складова загальної системи безпеки в нашій державі.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ