Після нічної атаки у Шостці постраждалих немає
Сумські патрульні за тиждень виявили наркотики у 14 осіб
Шосткинські акробати привезли «золото» й два «срібла» зі всеукраїнських змагань
На Сумщині Сили оборони знищили двох російських штурмовиків на мотоциклахВІДЕО
На Закарпатті рятувальники допомогли травмованому туристу з Сум
“Підрізаємо і боремося з гризунами”: як вирощують яблука на Сумщині
У Сумах взято під варту чоловіка, який вдарив ножем знайомого
На Сумському напрямку оператори БПЛА скидами відбили від росіян трьох полонених побратимівВІДЕО
В Охтирці чоловіка викрили у незаконному зберіганні боєприпасів
У Сумах почали відновлювати вуличне освітлення на Петропавлівській
Мер Шостки повідомив про наслідки нічної масованої атаки на місто
В Охтирці дали 15 років за вбивство, розбій та угон
Шестеро людей вивезли із прикордонного Студенка
На Конотопщині відбулася презентація книги Віктора Осадчого «Ми динозаври»
Сумські самбістки відзначились на чемпіонаті Європи
Подробиці обстрілів Сумщини за минулу добу від ОК “Північ”
Житель Тростянця заплатить штраф за спробу підкупу лікарів ВЛК
Сумські футзалісти виграли турнір у Іспанії
У Шалигинській громаді загинув 35-річний чоловік
У Сумах попрощалися із захисником Олексієм Пчолкіним
Протягом доби на Сумщині було 125 обстрілів по 13 громадах
Пошкоджено підприємства, житлові будинки та авто: уночі Шостка була під масованою атакою безпілотників
Вчора
Шосткинська «Барса» – бронзовий призер Чемпіонату України з хокею на траві
Шосткинець відзначився у фіналі Кубка України
Сумські баскетболісти закріпилися на другому місці чемпіонату України
Скільки у Сумах офіційних бездомних?
Армія рф завдала авіаудару по підприємству у Ворожбянській громадіФОТО
Володимир Поцелуєв: Суми мають рухатися в ногу зі світовими медичними інноваціями
У Сумах притягують до адмінвідповідальності порушників швидкісного режиму
Яка ситуації по лінії фронту на сумському напрямку 27 квітня?

Чому в Сумах зволікають із виділенням землі під модульне містечко для переселенців

Як відомо, через навалу російського агресора в Україні дуже гостро стоїть питання переселенців. Люди переміщаються з зон бойових дій, щоб перечекати скрутну хвилину або й назавжди осісти в нових місцях. Для цього біженцям необхідний притулок. Наприклад, у Львові для таких цілей побудовано вже декілька модульних містечок. А от у Сумах депутати поки що не підтримали ідею надання земельної ділянки обласному осередку Товариства Червоного Хреста України під будівництво містечка для переселенців.

Мова йшла про земельну ділянку в 2,5 га в районі вул. Ковпака, на якій і з’явилася ініціатива влаштувати таке місце. Проте в залі засідань пролунали питання від народних обранців: чому на погоджувальній раді говорили про 0,5 га землі, а в сесійну залу вийшов проєкт про необхідність інвентаризації земель комунальної власності орієнтовною площею на кілька гектарів?

Директор департаменту забезпечення ресурсних платежів Юрій Клименко пояснив: «Оскільки це єдиний масив, від головної дороги до лікарні, щоб не вирізати з нього пів гектара, ми вирішили (і земельна комісія підтримала цю пропозицію) зробити його одним масивом. Дані будівлі мають тимчасовий характер, вони в подальшому перейдуть у комунальну власність. Тобто з земельною ділянкою ми не вчиняємо ніяких дій – не передаємо в постійне користування чи в державну власність (все лишається в комунальній власності). Ми лише формуємо 2,5 га і в межах необхідності Червоного Хреста надаємо землю за договором користування. Їм було необхідно мінімум 0,5 га. Якщо це буде 50 соток, то це буде одна конфігурація споруд, якщо більше – інша. Взагалі вони зазначали, що зможуть освоїти значно більшу ділянку. Наприклад, розмістити ще й ангари для гуманітарної допомоги тощо. Взагалі це інвентаризація нашої земельної ділянки, тобто міська рада поки тільки дає дозвіл, щоб департамент сформував кадастровий номер на 2,5 га. А далі – вже наскільки там буде розміщатися Червоний Хрест – може й пів гектара, й гектар – ми жодним чином ніяких дій вчиняти з земельною ділянкою не будемо. Ми формуємо тільки кадастровий номер».

Депутат Ігор Перепека підтримав таку ініціативу, не розуміючи, в чому сумніви. «Що таке 50 соток? Це нічого! У польському містечку, що на Косовщині, люди досі живуть! Давайте дамо добро на інвентаризацію і попросимо Червоний Хрест надати інформацію, що вони будуть робити на 2,5 га. А тоді будемо голосувати. Все одно, якщо ми не віддамо цю землю під гарне діло, потім ви ці 2 га надасте комусь під якийсь сарай. А так – якщо ми надамо ділянку більше Червоному Хресту, вони зможуть отримати більше коштів і зробити більше містечко. А ми в перспективі зможемо використовувати те містечко після війни на свій розсуд», – акцентував він увагу колег.

Але Вадим Акперов висловив і свої аргументи: «Потрібно розуміти, скільки в нас переселенців, які потребують житла. Наугад – скільки дасте, так можна пів міста заставити вагончиками, але чи є в них сенс. Потрібно розуміти, скільки в нас на обліку людей, яким необхідно тимчасове житло, і яка саме ділянка під це потрібна. А скільки дасте, стільки і освоїм – в нас дуже багато любителів освоювати під … прикриттям».

Депутат Анатолій Сагач приєднався до колеги: як у директора КП «Міськводоканал» у нього виникли питання професійного плану. «Хто буде підтягувати мережі на Ковпака – благодійники чи місто? Бо там немає нічого – ні води, ні каналізації, ні електрики. І я думаю, що вартість підведення мереж буде значно більша, ніж самі будиночки. Ми за те, щоб допомагати переселенцям. Але питання потрібно опрацювати. Бо в будівництві забудовник перш за все цікавиться, яка є можливість підключитися до мереж. Якщо нема – потрібно знати суму підключення. Щоб не сталося так, що Червоний Хрест звернеться до організацій і проєкт «згорнеться»… Або, наприклад, замість модульного містечка там з’явиться багатоповерховий проєкт», – занепокоєний він.

Міський голова Сум Олександр Лисенко погоджувався на будь-який варіант – хоч 0,5, хоч 1 га, проте вважає, що багато землі явно не буде. «У нас на сьогодні 16 тис. переселенців, а ще три місяці тому їх було лише 8 тисяч. Зараз вдвічі більше! Це як правило люди з області, а також з Харкова. 0,5 га – це дуже невеличка земельна ділянка. Інші міста виділяють значно більші ділянки. Тому що в такому містечку ще є інфраструктура – майданчики, доріжки, дороги та ін. Вони не заберуть містечко з собою, воно залишиться в місті», – заявив він.

Однак депутати спочатку запропонували зняти це питання на доопрацювання, потім – запросити представника Червоного Хреста. Але ніхто, на жаль, не став його чекати. Меру довелося закрити сесію за відсутністю кворуму…

Після засідання Олександр Лисенко так прокоментував ситуацію: «Зараз Червоний Хрест розглядає можливість розміщення модульного містечка в Сумській області та Чернігівській, і ми могли потрапити в цю програму. Вже місяць шукаємо земельну ділянку, яка б їх вдовольнила. Вони розглядали декілька пропозицій, але саме ця пропозиція їм сподобалася тим, що це вільна земельна ділянка і вона знаходиться, можна сказати, в медичному містечку: поруч шпиталь для ветеранів, обласна дитяча й доросла лікарні. Рішення повинно бути прийняте протягом двох тижнів. Якщо не буде можливості розглянути це питання депутатським корпусом, будемо намагатися надати Червоному Хресту якусь гарантію за рахунок рішення виконкому. Якщо ж депутати домовляться щодо виділення земельної ділянки, буде скликана позачергова сесія онлайн. До речі, у випадку відмови з боку Сум таке містечко може з’явитися в Конотопі чи іншому місті області».

***

У Львові тимчасові модульні містечка для переселенців почали будувати ще навесні. Наприклад, одне з них (яке звели разом із Польщею) розділене на три частини, усередині яких є великі дворики з вуличними меблями. Територія містечка загороджена парканом-сіткою. У одному з містечок проживають студенти, а також сім’ї з маленькими дітьми – загалом 350 мешканців.

Один модульний будиночок розрахований на чотирьох людей, принаймні на таку кількість він обладнаний всередині. Але за потреби тут можна розмістити і більше мешканців. Їдальня – найбільше приміщення в містечку. Його обладнано столами з лавками, мікрохвильовками, холодною та гарячою водою.

Інше містечко будували для вагітних жінок – у співпраці з Червоним Хрестом. Тут тимчасовий прихисток отримує понад 100 жінок. Товариство Червоного Хреста України планувало інвестувати в цей проєкт 26 млн грн.

shans.com.ua

Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Поділитися в соціальних мережах
08 січня
Деревина під прицілом: дискусії навколо нового законопроєкту №4197-Д
07 червня
Як визначити свою чергу на відключення електроенергії не заходячи на сайт обленерго?
26 лютого
Видатного українського лікаря Сергія Лисенка нагородили Міжнародною премією миру (Німеччина – США)
30 грудня
«Аврора» передала 220 шоломів захисникам
02 вересня
В Черкассах есть свои Месси и Роналду: итоги футбольного первенства
24 червня
СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкоюВІДЕО
З 1 вересня в українських школах планують розпочати переважно очне навчання – ОП
Українські військові вийшли з Сєвєродонецька – журналіст
Кремль відреагував на кандидатство України в ЄС: “головне, аби не було проблем для РФ”
У Херсоні підірвали колаборанта
Під Рязанню в Росії впав Іл-76
Українська авіація завдала потужних ударів по росіянах
США надають $450 млн військової допомоги Україні, у пакеті – РСЗВ та патрульні катери
Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС
23 червня
НБУ “надрукував” для уряду ще 35 мільярдів
McDonald’s може відкритися в Україні в серпні – Forbes
Перші американські HIMARS вже в Україні – Резніков
Суд заборонив партію Вітренко
Документи про завершення освіти будуть доступні в “Дії”
Європарламент підтримав кандидатський статус для України і Молдови
У Львові у закритому режимі готуються судити Медведчука
Британська розвідка: сили РФ просунулися в бік Лисичанська на 5 кілометрів
Влучання блискавки, утоплення, втрата свідомості: як надати домедичну допомогу
Зеленський: Пришвидшення перемоги – наша національна мета
22 червня
Вчителі з регіонів, де відновлять офлайн-навчання, мають повернутися на роботу – Шкарлет
Шольц: Німеччина продовжить постачати зброю Україні
В Україні повністю зупинено нафтопереробку – Вітренко
Туреччина заявила, що досягла прогресу з Росією щодо вивезення українського зерна
Росіяни випустили 7 ракет по Миколаєву – Кім
Європі порадили готуватись до зими без російського газу