Чи погодяться сумські депутати вивішувати прапори ЛГБТ?
Сумські депутати прийняли «дуже важливе й історичне для міста рішення»: вшановувати чорно-червоний прапор, вивішуючи його разом із державним в дні пам’ятних дат.
Саме про це, мабуть, їх просили виборці. Оскільки п.4, ст. 10 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» свідчить – депутат місцевої ради у виборчому окрузі «зобов’язаний вивчати громадську думку; вивчати потреби територіальної громади, інформувати про них раду та її органи, брати безпосередню участь у їх вирішенні».
Тільки виборці в один голос говорять, що вони таким правом – прирівняти на території міста червоно-чорний прапор з державним – своїх депутатів не уповноважували.
«Сьогодні прапор ОУН УПА може використовуватися на політичних заходах, його можна вивісити біля будинку, у себе на балконі. Але на державних установах прапор повинен бути один – державний. «Свобода», таким чином, вносить розкол в суспільство», – вважає глава фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в Сумській міськраді Ігор Перепека.
Рішення більшості міських обранців викликало бурхливу реакцію представників громадських організацій та пересічних громадян Сум. Надійшла навіть пропозиція відправити в сейм Польської народної Республіки список тих, хто проголосував, щоб їх представники вирішили: пускати сумських депутатів на територію Євросоюзу, або ввічливо їм відмовити. Оскільки парламент Польщі ухвалив так званий закон про заборону в їх країні пропаганди «бандерівської ідеології».
У соцмережах жителі міста пишуть: «Шановні депутати, а ви на своїх ділянках (якщо ви там буваєте), у людей запитали, чи хочемо ми поруч з українським прапором ще й інший прапор?».
«Ті, хто нібито любить Україну риють їй яму. Все для того, щоб від змученої країни відвернувся цивілізований світ. Шкода і тих, хто їде на заробітки. Зараз бачу, як через недолугу політику погіршується ставлення до українців».
«Невже в місті вже немає проблем, що ви там прапорами міряєтеся? Ви б, це стосується всіх депутатів, викладали списки своїх справ, виконаних обіцянок своїм виборцям. Та взагалі робили б щось для міста, наприклад, не допустили підняття цін на проїзд, тарифів на опалення, ремонт доріг, дворів, застарілого житлового фонду».
«Добре, що не зобов’язали сумчан відростити чуби і носити шаровари».
Звичайні громадяни обурені діями більшості міських депутатів. Вони кажуть, що їх не здивує рішення вивісити на держбудівлях прапор ЛГБТ поруч з чорно-червоним прапором і прапорами Євросоюзу, які є на головній площі Сум і деяких будівлях обласного центру.
«Як відомо, прапор ОУН УПА – ідентичний прапору партії «Свобода». Тому, якщо кожна партія захоче вивішувати свої прапори, то настане хаос. Крім того, це прямо суперечить Конституції України, в якій написано, що державними символами є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України», – кажуть сумчани.